Utsukushii Akumu

Seznam používaných zkratek

7. června 2013 v 1:27 | Utsukushii Akumu
Jelikož mnozí z vás třeba nemají nejmenší tušení, co které zkratky u povídek znamenají, dala jsem vám tu seznam těch, které jsem dosud použila :)

***

Angst: povídka, v jejímž obsahu jsou důležitým prvkem syrové emoce: strach, obavy, úzkost, deprese. Stručně - hrdina psychicky trpí.

Beta-reader: editor, ochotný a relativně spisovatelsky zdatný člověk, který si přečte vaši povídku ještě před jejím uveřejněním a upozorní vás na gramatické chyby, překlepy, stylistické nedokonalosti, problém v zápletce, charakterizaci, dialozích… Dobrý beta-reader je spisovatelův pravý poklad. Bývá slušností jej zmínit v záhlaví nebo na konci povídky.

Darkfic: povídka, ve které převládá smutek, deprese, utrpení a která většinou nekončí dobře. Často mohou obsahovat smrt jedné nebo více z hlavních postav.

Drabble: označuje povídku o stu slovech. Někdy se však tohoto termínu užívá i pro jakoukoli velmi krátkou povídku. Drabble testuje autorovu schopnost předat základní myšlenku, atmosféru, obraz atd. na extrémně omezeném prostoru.

Fandom: komunita lidí, kteří jsou fanoušky určité knížky, seriálu, filmu…

Fanfiction: povídka, která využívá světa vytvořeného někým jiným.

Femslash: někdy také jako femmeslash. Je to podmnožina slashe, ve které jsou spolu v romantické nebo erotické situaci dvě ženy.

Fluff: povídka, která je sladká a roztomilá. Dalo by se říci, že je to pravý opak darkfic.

OMC (original male character): originální mužská postava.

OOC (out of character): odchýlení od charakteru; postava, která je OOC se chová v povídce jinak, než by se chovala v předloze či v reálu.

Pairing: vyjadřuje párování postav, může jich být samozřejmě i více.

POV (point of view): úhel pohledu; udává toho, kdo je v této povídce vypravěčem, kdo nás nechá nahlížet do děje svýma očima.

PWP (Plot? What plot? nebo Porn Without Plot): tyto povídky nemají žádnou a nebo jen jednoduchou zápletku, cílem je vylíčit detailní sexuální scénu mezi dvěma postavami.

RPF, RPS (Real Person Femslash, Real Person Slash): smyšlený příběh, v němž ovšem vystupují skutečné osoby, většinou herci, představitelé populárních filmových hrdinů, zpěváci apod.

Slash: povídka, která zobrazuje romantický nebo erotický vztah dvou osob stejného pohlaví. Název je odvozen od slash (lomítko), kterým se takový pár označuje. Povídka nemusí obsahovat erotickou scénu, a přesto může být klasifikována jako slash. Většinou se pod pojmem slash myslí vztah dvou mužů, kdežto pokud jde o dvě ženy, vžil se pojem femslash.

Songfic: povídka, jejíž děj se odehrává na podkladě textu písně, často po slokách vkládané do povídky; nebo povídka, která je určitou písní výrazně inspirována.

My Guilty Pleasure

13. května 2013 v 22:22 | Utsukushii Akumu
Tak, jak jsem taky řekla, tak se i stalo. Nový díl DakotaStewu je již k dispozici! :D Doufám, že z toho má aspoň někdo radost :) Jinak tedy oznamuji hiatus až do konce května, maturuju sice toho 20., ale pak budu pod vlivem ještě určitě několik dalších dní, ať už ve stavu šťastném či nešťastném :D Takže tak.

Druhá věc, kterou jsem chtěla zmínit, je blog mé úžasné, šikovné přítelkyně. Stačí, když kliknete na obrázek níže, ten vás na něj už odkáže :)


Píše opravdu skvěle a na mnoho fandomů, proto čtěte, komentujte, sdílejte dál! :)

Truly, Madly, Deeply Sorry

9. května 2013 v 3:24 | Utsukushii Akumu
Dobrý den (ráno) všem návštěvníkům mého blogu :D Chtěla jsem vám jen oznámit, že jsem si vědoma své neaktivity, nicméně chci vás ujistit, že to takto nebude nadlouho. 18. května mám přijímačky, 20. maturuju, a tak na psaní a překládání není (skoro) vůbec čas. Mám ovšem rozpřekládaný další díl DakotaStewu, který bych snad i s trochou štěstí mohla ještě tento týden zveřejnit :P

Tudíž, nepřestávejte to tu, prosím, navštěvovat, slibuju, že se to po maturitě zlepší :) Chci napsat a přeložit tolik věcí, ale kdy to má člověk stíhat! -.-

Samozřejmě, že nezapomínám ani na povídku Heart On Fire, do konce května se tu nový díl snad objeví :)

Tak tedy děkuji, že tu vůbec někdo chodí (i když podle komentářů to tak nevypadá, chtělo by to se zlepšit! :P) a 18.5 a hlavně 20.5. na mě myslete! :D :) ~


Mimochodem, znáte seriál 2 Broke Girls? ↑ Určitě se tu v blízké době objeví nějaký ten překlad nebo vlastní povídka na tento úžasný pár :3

Přivítejte nového zvrhlíka do party!

3. září 2010 v 2:28 | Utsukushii Akumu
Jak jste si jistě všimli, přibyly tu dva nové překlady od jisté SlashPrincess. A tou princeznou není nikdo jiný, než moje úžasně úchylná kamarádka Wendy (její blog najdete tady), která souhlasila s tím, že tu budu její překladatelské i originální výtvory zveřejňovat. Takže ji přivítejte s otevřenou náručí a flaškou červeného vína (to ona ráda). :D Wé, doufám, že jsi s mým proslovem spokojená!
 
 

Reklama