6. část

5. února 2017 v 14:56 | Utsukushii Akumu |  We Will Find Our Way
Název povídky: We Will Find Our Way
Autor originálu: supernope
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Horgath
Fandom: One Direction
Pairing: Harry/Louis
Pokračování: 7 částí
Stručně: Harry a Louis studují na vysoké škole v New Yorku a nezbývá jim nic jiného, než strávit společné Vánoce na kolejích.
Varování: 18+, SLASH, AU, FLUFF


***

"Tady máš."

Louis se s upřeným pohledem do Harryho očí nakloní k němu a vezme si do pusy nabízenou lžíci plnou zmrzliny. Venku stále mrzne, až praští, a díky zimě jsou okna celá zamrzlá a zamlžená. Teď si však hoví v Harryho posteli, notebook mají položený na stole a kolem ramen mají omotanou deku. Louimu je tak teplo, že má pocit, že by zvládl i výpravu na Antarktidu. Přijde mu, že se mu docela daří přehlížet fakt, že den se pomalu chýlí ke konci a že za pár hodin jejich dohoda skončí a on bude muset dát Harrymu polibek na rozloučenou. Bude to jednoduché, pomyslí si Louis. Zůstanou s Harrym přátelé a Louis najde někoho jiného, kdo ho zahřeje v posteli. Přesně tak.

Mezitím jim do půlnoci stále zbývají tři hodiny. Harryho spolubydlící jim na večer nechal volný pokoj a Louis má v plánu z toho vytěžit co nejvíc. Vytrhne Harrymu z rukou vaničku se zmrzlinou, položí ji vedle notebooku, a pak mu vleze na klín. Harry má doširoka otevřené oči a studenými dlaněmi popadne Louise za boky. Toho napadne, že to možná něco znamená, když Harry nijak nekomentuje skutečnost, že jim zbývá ještě půlka mátové zmrzliny s čokoládou a dvě hodiny do konce Avengers. Místo toho však jen s očekáváním zakloní hlavu, oči má zavřené a vydechuje vzrušením, a Louis si na něj bez sebemenšího zaváhání nasedne.

Louis školu nenávidí. Dobře, to je možná trochu přehnané. Nemá školu rád, a to převážně z toho důvodu, že zabírá čas, který by jinak mohl věnovat spánku či fotbalu se spolubydlícím. První týdny semestru jsou však vždy docela v klidu, tak aspoň, že tak. Co však nenávidí je, když potkává Harryho na koleji, ve společenské místnosti a v kuchyni a nemůže se ho dotýkat.

Když se to stane poprvé, je Louis naprosto nepřipravený. Tento semestr mají jiné rozvrhy, a tak už na sebe nenaráží na chodbách jako dříve, a Louis už se začal vzdávat naděje, že se to vůbec někdy stane. Už jsou to čtyři dny, co Harryho naposledy viděl, ale je čtvrtek večer - první kalící noc semestru - a Louis by se měl nepochybně opít se svým spolubydlícím a dalšími kamarády. Místo toho však zůstává na koleji, aby se na notebooku podíval na staré díly pořadu Držte krok s Kardashians, a sám sebe tak trochu lituje, když se šourá s hrníčkem plným nudlí do kuchyně. Na pokoji má v ledničce aspoň pár piv a jeho spolubydlící se vrátí až za několik hodin. Představa toho, že na chvíli vypne u nějaké hloupé reality show, se mu docela zamlouvá. Je si celkem jistý tím, že je jediný, kdo na koleji zbyl, přece jen je čtvrtek večer. Když proto vstoupí do kuchyně a uvidí Harryho sedět u stolu, málem upustí hrníček s nudlemi na zem.

"Harry," vydechne, srdce mu bije dvakrát tak rychle. "Nečekal jsem-"

Harry se na něj váhavě pousměje a hrábne lžící do misky s cereáliemi. "Ahoj, Louis."

Louis se poškrábe na zátylku, v děravé staré mikině a bačkorách s kočkami, co dostal loni od sestry k Vánocům, se před Harrym cítí šíleně nesvůj. "Eh. Dneska nikde nekalíš?"

Louis by se za tu otázku v momentě, kdy ji vyřkne, nejradši praštil, ale Harry se na něj usměje a zakroutí hlavou, pramínek vlasů mu spadne přes oko. "Nějak se mi nechtělo."

Na to Louis neví, co odpovědět, a tak jen přejde kolem Harryho židle ke dřezu, aby k nudlím přidal vodu a dal hrnek do mikrovlnky. Ticho v kuchyni přerušuje pouhé hučení mikrovlnky a oba si jen vyměňují rozpačité pohledy a nejisté úsměvy. Louis přechází s kouřícím hrnečkem polévky přes kuchyň, když vtom ho převládnou instinkty a otočí se k Harrymu se slovy: "Budu se na pokoji dívat na nějakou blbost, chceš se přidat?"

Harry se na něj zazubí tak, až to Louise málem oslepí. Dychtivě přikývne, odsune se od stolu, aby po sobě umyl misku, a pak následuje Louiho do pokoje. Když položí notebook na kraj stolu a opření o zeď se schoulí k sobě pod deku, připadá si Louis zase jako dřív. Bez přemýšlení projede prsty Harryho ofinou a zamumlá: "Možná by to chtělo ostříhat, co, Kudrnáči?"

Než Louis stačí ruku odtáhnout, Harry jej chytí za zápěstí, položí si jeho ruku na stehno a dlouhými tenkými prsty mu jezdí v kruzích po pokožce, zatímco začíná první epizoda. Louis se k Harrymu ze zvyku přitiskne a přejede mu prsty přes stehno a zarazí se, když s uvědomí, že tohle už přece nedělají. Harry se však ani nehne, nijak sebou neucukne a stále drží Louiho pevně kolem zápěstí, a tak se Louis uvolní a na polévku úplně zapomene. Poprvé po čtyřech dnech se cítí šťastně.

Když se Louis druhý den ráno probudí, je otočený zády ke zdi a na polštáři vedle něj je otisk hlavy, z povlečení se line vůně Harryho šampónu, ale Harry nikde.

Po tom večeru je to, jako by se protrhla nějaká hráz. Potkávají se skoro každý den, ale nikdy se nebaví o té noci nebo o trapné situaci, která nastala to ráno poté. Usmívají se na sebe a povídají si o hloupostech, ale to spojení mezi nimi je stále tady a jako gravitační síla Louise k Harrymu přitahuje, a oni si přece něco slíbili. Slíbili, takže kdykoli má Louis nutkání natáhnout ruku k Harryho bokům, postoupí o krok dozadu a pak ještě o jeden, než se mu podaří se stáhnout a dostat se z Harryho magnetického okolí.

Je to ale na nic. Je na nic, že musí ležet sám v posteli a slyšet Harryho hudbu přes zeď, a že kdykoli odemkne mobil, zírají na něj jejich obličeje na fotce před vánočním stromem v Rockefellerově Centru, s rozzářenýma očima a rudými tvářemi a Harryho rukou omotanou pevně kolem Louiho zátylku. Je na nic, že na konci prvního vyučovacího týdne už není po smajlíkovi, co mu Harry nakreslil fixou na kotník, ani stopy a že se Louis každou noc budí. Pořád dokola si pouští playlist, co mu Harry dal do mobilu, až si pamatuje každičké slovo z textů, a ráno se probouzí se sluchátky zamotanými kolem hrudi a písněmi znějícími mu nepřetržitě v hlavě.

***
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama