Finals

2. června 2016 v 2:09 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - femslash (Life Is Strange)
Název povídky: Finals
Autor originálu: theartificem
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Horgath
Fandom: Life Is Strange
Pairing: Max/Chloe
Pokračování: Ne
Stručně: Max to skoro vzdá, protože před ní sakra stojí její idolka. Chloe možná vypadá jako anděl, co spadl z nebes, ale Max chce prostě svoji zmrzlinu a za žádnou cenu ji neplánuje Chloe jen tak dát.
Varování: FEMSLASH, FLUFF

xxx

Max je zatraceně unavená.

Je poslední den zkouškového období a po 5 dnech bez spánku, 12 konvicích kávy, 4 esejích a 10 použitých filmech do foťáku může Max bezpečně prohlásit, že má tento semestr za sebou.

Pomalu se vleče zpátky do bytu, který sdílí s Kate a Warrenem. Zrovna odevzdala fotografické portfolio a je s ním docela spokojená, pracovala na něm celý semestr. Sice dala za filmy skoro všechny své úspory (v takových chvílích si Max říká, jestli by neměla přejít radši na digitál), ale nakonec to za to stálo. Podle jejího profesora má jedinečný styl, který je ve fotografickém průmyslu příjemnou změnou. Když to Max slyšela, málem se před ním zhroutila.

To chce zmrzku na oslavu. Pomyslí si Max, když otevře dveře od bytu. V obýváku uvidí Kate, jak pracuje na ilustracích.

"Ahoj, Kate," pozdraví ji Max a zavře za sebou.

"Čau, Max," odvětí Kate s očima zabořenýma do kreseb. "Tak jak to šlo? Odevzdalas to portfolio?"

"Jo! Všechno se podařilo, jsem tak ráda, že už je konec semestru." Max líně přejde ke kuchyni. Tělo jí říká, aby se šla vyspat, protože být pět dní vzhůru váš možná může zabít, ale právě teď si chce strašně moc dát svou vanilkovou zmrzlinu. Otevře mrazák a obličej se jí zkřiví, když si uvědomí, že tam je led, zamražené maso a Warrenovy divné experimenty, ale její zmrzlina nikde.

"Kate?" zvolá Max směrem k obýváku. "Nevidělas moji zmrzku?"

Zaslechne šoupání nohou a přibližující se kroky. Kate se objeví ve vstupu do kuchyně. "Řekla jsem mu, aby ji nejedl."

Max zkřiví obočí. "Co?"

"Warren ji nedávno snědl. Říkala jsem mu, aby to nedělal, ale řekl, že ti koupí novou, až se vrátí z noci deskových her," vysvětlí Kate a pokrčí rameny.

Max si nahlas povzdechne. Jak zná Warrena, vrátí se až ráno. Zavře mrazák a vrátí se do obýváku a Kate ji následuje.

"Kam jdeš?"

"Do obchodu o ulici dál. Chceš jít se mnou?"

"Ne, díky, musím to tu dodělat." Kate se posadí na pohovku. "Ale vem mi kafe. Už nám všem došlo."

Max mlčky přikývne a vyjde z bytu. V duchu si poznamená, že až se vrátí, musí Warrenovi sníst brambůrky.

\\

Při vstupu do obchodu Max zjistí, že je až překvapivě prázdný. Podívá se na hodinky, je teprve chvíli po 7 večer. V tu dobu je to tu většinou narvané studenty, co si kupují něco na večeři. Tou večeří myslí ramen, burritos do mikrovlnky a pivo.

Každý asi někde oslavuje poslední den zkouškového. Dana je s Kate pozvala na večírek s jejich sesterstvem, ale obě to odmítly. Kate řekla, že musí dokončit ilustrace, ale Max ví, že ve skutečnosti prostě nesnáší večírky. Když jí Dana řekla, že tam bude její oblíbenkyně, skoro na to kývla. Nakonec ale Daně řekla, že zůstane doma s Kate, aby nebyla sama.

Max přejde ke chladicím boxům a hledá svou oblíbenou zmrzlinu. Zamračí se, když nemůže najít obyčejnou vanilkovou. Otevře mrazák, předkloní se a přehrabuje se hromadou zmrzlin s čokoládovou, sušenkovou a smetanovou příchutí. Rozzáří se jí oči, když úplně vespod uvidí vaničku vanilkové zmrzliny. Max se pro ni natáhne a zavře mrazák. Už chce jít k pokladně, když vtom za sebou uslyší hlas.

"Kámo, to je moje."

Max se otočí a vykulí oči. Před ní nestojí nikdo jiný než Chloe Priceová, opravdová modrovlasá bohyně, která je machrem ve skejtování a ve skrytu duše miluje vědy. Max tohle všechno ví, protože je do Chloe možná tak nějak zakoukaná. Snaží se to nedávat najevo, ale kdykoli Chloe vidí, nedokáže na ni nezírat. Vážně, je tak krásná, že by to měl být zločin. Warren a Kate se tomu smějí, Warren ji neustále škádlí slovy o jejím "stojáku kvůli Chloe" a Kate ji šťouchá se slovy "tak si s ní prostě promluv". Jako by to bylo tak jednoduché. Chloe je populární, chodí ven se skejťáky jako jsou Justin a Trevor, a Max je nerd. Chloe by se s ní nikdy nebavila.

Až doteď.

Max si uvědomí, že na ni zírá, když se na ni Chloe pousměje, a tváře se jí zbarví do ruda. Zatřese hlavou a zadívá se na Chloe.

"Co prosím? Jak to myslíš, že tvoje?"

Chloe si překříží ruce a Max očima přejede přes její potetované paže. Bože, je tak sexy.

"To je moje zmrzka. Byla jsem u ní první."

"Našla jsem ji první já, takže asi těžko?"

"Podívej se vespod."

Max na ni vrhne pohled a otočí balení zmrzliny. Vespod vaničky je lihovkou napsáno CHLOE.

"Co to má být?" podívá se Max tázavě na Chloe.

Chloe vydechne a protočí panenkami. "Chtěla jsem si ji koupit už předtím, ale neměla jsem na to peníze. Vespod jsem napsala svoje jméno a schovala ji až dolů, aby mi ji nikdo nevzal."

"Myslela sis, že když tam napíšeš svoje jméno, tak si ji nikdo nekoupí?"

"V tu chvíli mi to přišlo jako dobrý nápad!"

Chloe natáhne ruku pro zmrzlinu, ale Max ji zvedne do vzduchu. Chloe ji probodne pohledem.

"No tak, kámo, nedělej krávu. Viděla jsem ji první."

Max to skoro vzdá, protože před ní sakra stojí její idolka. Chloe možná vypadá jako anděl, co spadl z nebes, ale Max chce prostě svoji zmrzlinu a za žádnou cenu ji neplánuje Chloe jen tak dát.

"Poslyš, Chloe, to, že na ni napíšeš svoje jméno, neznamená, že je tvoje. Běž si koupit čokoládovou nebo nějakou jinou." Prohlásí Max a stále drží zmrzlinu dál od Chloe.

Chloe najednou vykročí k Max a ta automaticky ustoupí a bokem narazí do mrazáku za sebou. Teplota kolem ní najednou klesne o sto stupňů, když si uvědomí, jak blízko je Chloe. Je tak blízko, že ji Max cítí, voní po cigaretách a trávě a Max to nijak nepřekvapuje.

"Ale já nechci čokoládovou. Chci vanilkovou," promluví Chloe hlubokým hlasem. Oh bože. Max by to nemělo přijít rajcovní. Chloe se na ni podívá a našpulí rty a Max se z toho rozbuší srdce. Odvrátí pohled od Chloe a zhluboka se nadechne. Udělá jedinou logickou věc, která ji v tu chvíli napadne.

Uteče.

Utíká, co jí nohy stačí. Uslyší za sebou Chloe zakřičet: "Co to děláš?!" Zrychlí a běhá kolem regálů a snaží se setřást Chloe, která za ní vyřvává jednu nadávku za druhou. Zastaví se, když doběhne ke slepé uličce u piv. Opře se o zeď a chytne se za hruď, když se snaží popadnut dech. Rozhlédne se kolem sebe. Chloe nikde. Max pomalým krokem vyrazí k pokladně, očima těká po okolí a hledá Chloe. Už je skoro u pokladny, když vtom jí někdo omotá ruce kolem pasu a vyzvedne ji do vzduchu.

"Mám tě, hipíku!" uslyší za sebou hlas Chloe.

Max sebou kroutí, jak se snaží dostat z jejího sevření, srdce jí tluče jak o život a jednou rukou pevně svírá vaničku se zmrzlinou. Je ráda, že jí Chloe nevidí do obličeje, protože musí být právě rudá jak rajče.

"Chloe! Pusť. Mě!" zaprotestuje Max zadýchaně a ucítí, jak ji Chloe sevře ještě těsněji. V tu chvíli si je jistá, že jí srdce vyskočilo z hrudi.

"Ugh, přestaň sebou vrtět!" prohodí Chloe s rukama sepjatýma stále kolem Maxina pasu. "Prostě mi dej tu blbou zmrzlinu!"

"Nedám!" sevře Max zmrzlinu v náruči a málem kopne Chloe do kolena. Pravděpodobně vypadají jako párek magorů a asi jim tu zakážou vstup, ale Chloe si může trhnout nohou, jestli si myslí, že se Max vzdá své zmrzliny.

"Do háje, tak když ji tak moc chceš, proč se prostě nepodělíme?" vypadne najednou z Max. Přestane sebou svíjet, když jí dojde, co právě vypustila z pusy. Pod nohama opět ucítí pevnou zem, když ji Chloe spustí zpátky dolů. Otočí se a Chloe na ni kouká s výrazem, ze kterého se nedá nic vyčíst.

"Myslím, že je jasné, že ani jedna z nás se té zmrzky nevzdá, takže se o ni můžeme prostě podělit," zamumlá nervózně Max a očima těká po obchodu. Netuší, kde se v ní najednou vzalo tolik odvahy k tomu, aby ji pozvala na zmrzlinu, ale je jí to jedno.

"Tak jo. Proč ne?"

Max zvedne pohled ke Chloe, která se na ni usmívá a ruce má zastrčené v kapsách od džínů.

"Počkej, to jako fakt?" Max nevěří svým uším. Chloe právě souhlasila?

Chloe pokrčí rameny. "Jestli se nepřestaneme hádat, je možné, že nám sem zakážou chodit, a to fakt nechci. Tohle je jediné místo, kde mi prodají pivo bez občanky," řekne a napřáhne ruku pro balík piva z chladicího boxu. "Můžeme jít někam posedět, kam chceš."

"Ou, tak jo," řekne Max. "Tak pojď." S Chloe v patách se rozejde k pokladnímu. "Vadilo by ti, kdybysme šli ke mně do bytu? Nechci, aby tam byla spolubydlící sama," otočí se s dotazem na Chloe.

"Vůbec ne, klidně," odpoví Chloe. "Moje spolubydlící teď asi píchá s přítelem, takže ke mně nemůžeme."

Max zaplatí zmrzlinu a Chloe si zaplatí pivo. Ukáže se, že je Chloe s pokladním zadobře, protože mu dává trávu zadarmo. Společně vyjdou z obchodu a vydají se směrem k bytu Max. Jsou na půli cesty, když Max dojde, že se Chloe ještě nepředstavila.

"Jo a mimochodem, jsem Max."

"Já vím," prohodí Chloe s úsměvem.

Max se na ni s povytaženým obočím otočí. Ta jen pokrčí rameny.

"Viděla jsem tvoje fotky."

Max se zastaví na místě. "Počkej, tys viděla moje fotky?"

Chloe přikývne. "Jo, na té výstavě minulý měsíc?"

"Jo tak," odvětí Max. Vzpomíná si, jak po celém areálu kolejí vyfotila několik různých fotografií a seřadila je podle barev. Nafotila jich téměř sto a trvalo jí skoro dva dny, než je všechny uspořádala. "Myslela jsem, že si jich nikdo nevšimnul." Dostala z toho dobrou známku, ale nemyslela si, že by si je někdo pamatoval, protože Victoriina umělecká instalace vytřela všem zrak.

"No já si všimla," zaculí se na ni Chloe. "Bylo to fakt super. Pamatuju si, že jsem si říkala, že se s tou Max Caulfieldovou musím seznámit a říct jí, že má boží fotky."

Max se zasměje a ucítí, jak jí opět rudnou líčka. "Díky."

"Hej, zachraňuješ mě před tím, abych musela strávit noc v bytě na chodbě, to já bych měla děkovat tobě."

\\

"Max, to jsi ty?"

Max zaslechne hlas Kate z kuchyně, když s Chloe vejdou do bytu.

"Jo, to jsem já," ozve se Max, poukazujíc Chloe rukou na věšák, aby si pověsila bundu.

Kate vyjde z kuchyně, a když spatří Chloe, málem upustí hrnek na zem. S vykulenýma očima střelí pohledem po Max. Ta se na ni podívá s výrazem "pak ti to vysvětlím". Kate nepatrně přikývne a otočí se zpátky na Chloe, která je naštěstí zaměstnaná věšením bundy.

"Ahoj, Chloe," pozdraví ji radostně a přistoupí k nim.

Max se podívá na Chloe. "Vy dvě se znáte?"

"Tak trochu," řekne Chloe. "Můžu si od ní kopírovat poznámky." Obrátí se ke Kate a pozvedne pivo v ruce. "Dáš si pivo?"

Kate zkontroluje čas na svých hodinkách. "Ráda bych, ale zrovna mi došlo, že musím někam jít." Počkat, cože? Max civí na Kate, zatímco položí hrnek a vezme si bundu. "Bavte se, děvčata," zamává na Chloe a mrkne na Max. Než Max stihne pochopit, co se vlastně stalo, Kate je už ze dveří venku a ona je s Chloe v bytě sama.

"Tak to bylo divné," posadí se Chloe na pohovku. "Říkalas přece, že tu nechce být sama."

"To jo," zamumlá Max a přejde k poličce s DVDčkama. "Musela si na poslední chvíli něco domluvit," pokusí se říct tím nejpřesvědčivějším hlasem. "Podíváme se na film?" zeptá se a zvedne mezi prsty nějaké DVD.

"Blade Runner?" podívá se Chloe s úsměvem na rtech na obal DVD. "Kámo, to je můj oblíbenej film. Už teď tě mám ráda."

Max se dnes už po několikáté znovu zbarví do červena. Vloží film do přehrávače, posadí se vedle Chloe a otevře vaničku se zmrzlinou.

\\

Neví, kolik je hodin, ale musí být brzy ráno. Max má zavřené oči a zesílí svůj stisk kolem polštáře. Zmateně zkřiví obočí, proč je ten polštář tak tvrdý a proč z něj cítí cigarety a trávu? Max otevře oči a uvědomí si, že neobjímá polštář, nýbrž Chloe. Pomalu nadzvedne hlavu a vidí, že Chloe ještě spí. Promne si víčka a snaží se vzpomenout si, co se minulou noc dělo. Po zhlédnutí Blade Runnera Chloe navrhla, že by si měly udělat maraton Harryho Pottera. Max souhlasila, protože Kate ani Warren ještě nebyli zpět. Pamatuje si, že začala dřímat u Vězně z Azkabanu, a Chloe musela usnout někdy krátce po ní.

Zaslechne chichotání a otočí hlavu. U pohovky stojí Warren a Kate. Warren má na rtech samolibý úsměv a Kate se snaží se nesmát. Ukáže prstem ke kuchyni, popadne Warrena za triko a táhne ho tam. Max se pomalu vyvleče z Chloeiného sevření a postaví se na nohy. Chloe něco rozespale zamumlá a přetočí se na bok. Max si nedokáže pomoct a musí se rozplývat nad tím, jak roztomile ve spánku vypadá. Vydá se do kuchyně a uvidí Warrena sedět na židli a Kate stát u kávovaru. Posadí se vedle něj a Kate před ni položí kouřící hrnek kávy.

"Maxime, máš nám teda co vysvětlovat," prohodí Warren s přetrvávajícím úsměvem na tváři.

Max se s ním setká pohledem. "Jen jsme se dívaly na film a usnuly, o nic nejde."

Warren si založí ruce za hlavu. "No jak myslíš, Šílená Max."

Kate ho přetáhne po hlavě novinami a posadí se před Max. "Nech ji být, Warrene. Aspoň se s Chloe konečně bavila." Pak se otočí na Max. "Jak se ti proboha vůbec podařilo ji sem pozvat?"

"To je na dlouho," zahuhňá Max a usrkne si kávy. "Až se trochu proberu, všechno ti vysvětlím."

V tichosti v kuchyni posrkávají kávu. Najednou zaslechnou z obýváku nějaký hluk. Warren se provokativně otočí na Max. "Vypadá to, že je tvoje holka vzhůru."

Max protočí očima a stoupne si. Vrátí se do obývacího pokoje a uvidí Chloe, jak sbírá prázdné láhve od piva, co se válely po zemi. Když uslyší vejít Max, zvedne oči od podlahy.

"Kámo, úplně jsem vytuhla, omlouvám se," řekne Chloe nesměle a postaví láhve na stolek.

"To nic," zareaguje Max a sleduje Chloe, jak si sbírá věci. "Ty už jdeš?"

"No, jo," zamumlá Chloe. "Už tak jsem tu byla přes noc, to je trapas." Rozejde se k věšáku, aby si vzala bundu.

Max se podívá do kuchyně a vidí, jak na ni Warren i Kate zírají. "Co je?" zašeptá Max. Warren ukáže na Chloe, jako by říkal "nenech ji jen tak odejít, ty blbe!". Kate přikyvuje a Max si uvědomí, že mají pravdu. Nezajímá ji, jestli bude vypadat otravně. Všechno šlo doteď tak dobře, musela by se proklínat, kdyby nechala Chloe odejít, aniž by si vzala její číslo.

"Chloe," přejde Max ke Chloe, která už je na odchodu. "Chtěla bys, ehm," hraje si Max prsty s látkou trika. Sakra. V tomhle nikdy nebyla dobrá. "Ehm, přítel tvé spolubydlící je určitě ještě u vás." Chloe pozvedne obočí, není si jistá, co tím chce Max říct. Max cítí, jak jí rudnou tváře, a téměř slyší Warrena a Kate, jak se jí oba smějí.

"Tím chci říct…" Do prdele, Max, vždyť se chceš jen zeptat, jestli si nedá snídani! Nežádáš ji přece o ruku. "ChcešSeJítNěkamNasnídat?" vypadne z Max jedním dechem.

Chloe zkřiví obočí. "Vůbec jsem ti nerozuměla. Slyšela jsem akorát slovo nasnídat."

Max se zhluboka nadechne. No tak, Caulfieldová, to zvládneš. "Vím o jedné skvělé kavárně kousek odtud, mají tam ty nejlepší palačinky na světě, bože, vždyť já ani nevím, jestli máš palačinky ráda, možná máš ráda vafle, ale ty vlastně mají tak-" Max zmlkne, když spatří, jak se Chloe směje.

"Co?" zeptá se nechápavě.

Chloe se přestane chechtat a obdaruje ji úsměvem. "Jestli se mnou chceš jít na snídani, stačilo se zeptat."

Max vyplázne jazyk a místností se opět rozezní Chloein smích. Otevře dveře a naznačí Max, aby vyšla ven. Přejdou k výtahu a Chloe najednou promluví.

"Mimochodem, mám palačinky ráda."

"Dobré vědět," zakření se Max.

"Pak taky černou kávu. U filmu jím sladkosti a ráda chodím do té malé italské restaurace u nádvoří."

Max se nechápavě zamračí. "A proč mi to říkáš?"

Chloe stiskne tlačítko na přivolání výtahu a otočí se se šibalským výrazem k Max. "Abys věděla, kam mě vzít, až mě pozveš na rande." Dveře od výtahu se otevřou a Chloe vstoupí dovnitř. Zmatená Max zůstane stát za ní.

"Jdeš, hipíku?"

"Jako bych tě někam měla zvát," odvětí Max laškovně a vstoupí do výtahu.

"Však uvidíme," zasměje se Chloe.

\\

Max měla pravdu. Nepozvala Chloe na rande.

To Chloe pozvala ji.

xxx

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 2. června 2016 v 5:44 | Reagovat

Jeeej vdaka, bolo to mile 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama