2. část

24. února 2016 v 14:55 | Utsukushii Akumu |  We Will Find Our Way
Název povídky: We Will Find Our Way
Autor originálu: supernope
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Lee Sungji
Fandom: One Direction
Pairing: Harry/Louis
Pokračování: 7 částí
Stručně: Harry a Louis studují na vysoké škole v New Yorku a nezbývá jim nic jiného, než strávit společné Vánoce na kolejích.
Varování: 18+, SLASH, AU, FLUFF

***

Louise na Štědrý den probudí vibrující mobil na nočním stolku. Skoro ještě v polospánku naštvaně zamručí, přetočí se a rukou zašmátrá po brýlích, aby uviděl na displej telefonu. Plácne sebou zpátky do postele, přijme hovor a strčí si mobil mezi ucho a polštář. "Jo?"

"Hodně štěstí, zdravííí," zakřičí mu do bubínku pět nadšených hlasů. Louis svraští obličej bolestí a čeká, až falešný zpěv utichne.

"Děkuju," zachraptí ospalým hlasem a zvedne hlavu, aby se podíval na hodiny vedle postele. Do háje. Devět ráno. Chvíli stráví povídáním si s rodinou, přes řadu sester až po mámu, a pustí ho až po tom, co mu slíbí, že hned další den ráno zavolají. A přestože je Louis po dvou posledních probdělých nocích nevyspaný, je na opětovné ponoření se do spánku až příliš smutný. Rodina mu chybí tak moc, až ho to fyzicky bolí, a tak si na mobilu najde jejich fotky a s jedním okem zavřeným a s obličejem zabořeným do polštáře si je prohlíží.

Harry ho po nějaké době najde stále ve stejné poloze. Beze slova za ním do postele vleze, omotá kolem něj ruce a zaboří mu tvář do zátylku. Louis připouští, že je poněkud nezvyklé, jak rychle se sblížili a jak je s Harrym vše tak přirozené a jednoduché, ale nedokáže si na nic stěžovat. Pouhá Harryho přítomnost, teplo sálající z něj a vůně šamponu jej dokáže v momentě uklidnit a Louis uvolní stisk kolem telefonu.

Neměl v plánu zase usnout, ale probudí se o pár hodin později, odpočatý a v teple. Harryho paže má stále kolem pasu, oba mají nohy pokrčené v kolenou a na krku cítí Harryho tlumené výdechy. Louis se zamyslí nad tím, že když už musí strávit narozeniny bez rodiny, tráví je alespoň v posteli s nějakým fešákem. Už je však skoro poledne a Louis má hlad. Líně se protáhne a překulí se v Harryho náruči, aby ho probudil.

Harry je díky svým půvabným výrazným rysům krásný pořád, ale ve spánku působí neskutečně mírumilovně. Řasy mu na líčka vrhají potemnělé stíny, ústa má uvolněná a Louis se musí udržet, aby neudělal nějakou blbost, jako třeba naklonit se k němu a kousnout jej do jeho výstavního spodního rtu. Místo toho mu přejede prstem po nose a sleduje, jak se mu zatřepotají víčka, a potom se zuby zaťatými do vlastního spodního rtu vjede rukou pod peřinu a začne Harryho nelítostně lechtat na břiše.

Harry okamžitě ožije a pokusí se odkroutit dál od Louiho, ale díky zdi za sebou nemá kam utéct. "Louis," popadá dech a snaží se Loua mezi záchvaty smíchu zastavit, ale Louis je vytrvalý a lechtá ho už oběma rukama. "Louis, ne, nemůžu dýchat!"

Jakmile Louis se svým žertíkem poleví, Harry se mu s tichým chichotáním svalí na hruď. Beznadějně očarovaný Harryho kouzlem jej Louis sevře v náručí a opře si bradu o vršek jeho hlavy. Voní tak nádherně po jablcích a vypraném prádle, že mu Lou bez přemýšlení zaboří obličej do vlasů.

"Lou," zamumlá Harry do Louiho hrudi. "Ty ke mně čicháš?"

Louis pokrčí bez sebemenšího ostychu rameny. "Voníš dobře a já mám hlad."

"Jestli si začneš pochutnávat na mých vlasech…"

"O bože," zasměje se Louis, odstrčí od sebe Harryho a vysouká se z postele. Znovu se protáhne, vyskočí na nohy a přejde ke skříni pro tepláky a mikinu. Na chodbě je chladno a před tím, než vykročí na ulici, si musí jít vyčistit zuby a udělat něco s těmi svými hloupě načechranými vlasy.

Společně stráví den procházením se čtvrtí Greenwich Village. Přátelsky do sebe drcají boky, zatímco mají tváře schované za šálou a dlaně strčené v teple kapes kabátů. Je Štědrý den, a tak si na večeři koupí thajské jídlo, a i když slunce ještě ani nezapadlo, díky Louisově nové občance také pár lahví vodky. Poté se se svou kořistí plahočí zpět na koleje. Závodí spolu do schodů a udýchaně se chechtají, když klopýtnou na mezipatře, tašky s jídlem se jim divoce zakymácí v náruči a ozve se cinkání lahví.

Louis o zlomek vteřiny vyhraje a se škodolibou radostí se na Harryho otočí zrovna v momentě, kdy se na něj celým svým tělem řítí a společně tak narazí do zdi. Louimu to doslova vyrazí dech, ale stojí to za ten pohled, který se mu na Harryho naskytne, když k němu s vykulenýma očima zvedne hlavu. Harry má rudé tváře, oči se mu třpytí ve světle zapadajícího slunce, které prosakuje oknem, a Louis má chuť se vytáhnout na špičky a přitisknout své rty na Harryho. Neudělá to však, jen se vykroutí zpod Harryho paže a před úprkem do svého pokoje zajásá: "Vyhrál jsem!"

Harry ho poklidně následuje, proklouzne do pokoje a položí večeři na stůl Louiho spolubydlícího se slovy: "Jdu se opláchnout."

Louis využije chvilky o samotě ke zklidnění svého rozbušeného srdce a převleče se do tepláků a volné mikiny. Zrovna se krčí k zemi, aby zpod postele vytáhl nabíječku na mobil, když vtom do pokoje vstoupí Harry.

"Chceš povečeřet ve společenské místnosti? Můžeme se dívat na Lásku nebeskou, dávají to v telce asi za dvacet minut."

Louis se narovná a odhrne si patku z očí. "Vezmeš džus? Přinesu jídlo."

"Fajn, tak za pět minut," souhlasí Harry a zmizí ze dveří. Louis si dá na čas, pobere všechno jídlo, vodku a na posteli si nechá mobil. Nebude ho potřebovat.

Je 22:28 a Louis je opilý. Přehodí si nohy přes Harryho klín a strčí si další preclík do pusy. Hlava mu visí přes okraj pohovky a zřejmě si s takovým způsobem jezení zahrává se životem, ale je moc opilý na to, aby se o to zajímal. "Hořčici, prosím," dožaduje se Louis s otevřenou pusou.

"Víš, že je to nechutný?" prohodí Harry, ale nahne se s hořčicí v ruce přes Louiho nohy a trochu mu jí vymáčkne do pusy. "Seš si jistej, že nejsi těhotnej?"

Poplácá Louise po břichu a Louiho svaly se reflexivně zatnou. Žaludek se mu zkroutí blahem, když mu Harry nechá ruku položenou na břiše po tom, co se opětovně usadí. Chvíli mu trvá, než požvýká sousto v puse a spolkne ho, a pak povídá: "To bych se musel nejdřív s někým vyspat." Harry tázavě pozvedne obočí a Louis si jen povzdychne a zamumlá: "Bylo to těžké období."

"Tomu se mi nechce věřit," odvětí Harry. Louis pozoruje, jak Harry vrtá palcem na noze do koberce, a něco zvláštního mu bublá v hrudi. Možná za to může kombinace až příliš velkého počtu brusinkových vodek smíchaných s preclíky a hořčicí. Lou má ale takový dojem, že to spíš souvisí s Harryho půvabně rudými tvářemi, se způsobem, jakým má stále položenou ruku na Louiho břiše a s jeho dlouhýma nohama nacpanýma v nesmyslně upnutých džínách. "Já jsem měl celý semestr dobrovolný půst," dodá Harry a opře se hlavou o pohovku. "Chtěl jsem se věnovat studiu."

Louis si odfrkne. "To je ale hovadina."

"Já vím," zaúpí Harry. Pustí hořčici na zem, aby si zakryl obličej dlaněmi, a Louis se zasměje a vykopne opět nohama, které se odrazí od Harryho stehen.

"Půjdem někam na Silvestra. Potkáš nějakou holku v klubu a užijete si na záchodcích nebo tak. Můžeš si ji dovést na svou slavnou kolej."

Louis doširoka ukáže rukou po společenské místnosti a rozesměje tak Harryho, který si opře ruce o jeho lýtka. "To není zrovna můj styl," zareaguje Harry.

Louis pocítí v hrudi něco, co mu připomíná naději. "Co, holky v klubu?"

Harry skloní pohled ke svému klínu a zírá na své prsty, ve kterých tiskne šedou látku Louiho tepláků. "Holky," prohodí jednoduše.

Oh.

"Ou," šeptne Lou. Harry se začne kousat do spodního rtu a Louis si v tu chvíli uvědomí, jak špatně jeho reakce vyzněla, proto v rychlosti dodá: "V tom případě ti najdeme nějakého fešáka, to není žádný problém. Možná si taky nějakého najdu. Konečně bych si po dlouhé době užil."

Harry na něj vrhne smíšený pohled úlevy a pobavení a řekne: "Nějak tě určitě vymódíme. Najdeme oblečení, které nevypadá jako pyžamo a ukážeme všem ten tvůj zadek."

Louis pozvedne hlavu a zaculí se na Harryho. "Řekl jsi mi právě, že mám hezkej zadek?"

Harry jen pokrčí rameny. "Hele, koukej, v telce jdou Přátelé."

***
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama