To Save A Life (More Precious Than Mine)

17. března 2015 v 18:20 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - slash (The Amazing Spider-Man)
Název povídky: To Save A Life (More Precious Than Mine)
Autor originálu: Take_Me_To_My_Fragile_Dreams
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: despair
Fandom: The Amazing Spider-Man
Pairing: Peter/Harry
Pokračování: Ne
Stručně: Peter chce alespoň na chvíli zapomenout, že ručičky na hodinách neúprosně tikají, že nad Harryho hlavou se vznáší pomyslná gilotina, která může každou chvílí spadnout.
Varování: SLASH, ANGST


***

Peter najde Harryho obklopeného prázdnými láhvemi a páchnoucího alkoholem. A i když má sebevětší chuť zeptat se (proč, proč prostě nezavolal), neklade žádné otázky. Místo toho si jen povzdechne, z pusy mu unikne tiché "Har…" a dřepne si vedle něj. Z třesoucích se rukou mu vytrhne téměř prázdnou láhev a zvedne ho do náruče, což mu díky Harryho nezdravé hubenosti nedělá žádný problém.

"No tak," zamumlá Peter a otočí se s ním směrem k ložnici, kde kdysi přespávali a zůstali vždy co nejdéle vzhůru, než usnuli přitulení k sobě (zdá se to být tak dávno) (taky, že je).

"Víš, nikdy jsem to nechtěl," zamručí Harry opile s očima pevně zavřenýma, zatímco hýbe (škube) celým svým tělem. Vypadá, že si ani nevšiml, že ho někdo odnáší nebo že se Peter z ničeho nic objevil potichu jako myška a nepřišel za ním ani jeden ze sluhů, aby mu návštěvu oznámil. "Peníze, společnost, nemoc…" Na konci věty se hořce zasměje, a když se mu najednou zalesknou oči slzami, Peter to nijak nekomentuje (místo toho si ho k sobě přitáhne blíž). "Asi si vážně myslel, že mi pomůže tím, když mě pošle pryč. No není to kurva na hlavu?"

Peter přistoupí k posteli a sklíčeně na něj pohlédne (protože to chápe). Nic na to však neřekne a nechá svého přítele vylít si srdce u někoho, komu může doopravdy věřit. Ví, že to potřebuje.

"Nenáviděl jsem ho," vyštěkne Harry a tělo se mu začne zuřivostí třást. "Za to, že mě odsud odvedl, za to, že mě nikdy nedokázal ocenit, a za to, že mě tu nechal s tou jeho zkurvenou společností, abych tu chcípl jako on!"

"Har…," dostane ze sebe Peter a položí Harryho na postel.

"Ale nejvíc ze všeho," pokračoval a naprosto ignoroval, že Peter něco řekl (Peter přemýšlel, jestli ho vůbec slyšel). "Jsem ho nenáviděl za to, že mě odvedl od tebe." Poté se usměje, smutek a vztek se mu bouří v očích a Peterovi je prostě jasné, že se jednoho dne v těch krásně modrých hloubkách utopí.

"Jsem tady," utiší ho, (konečně) to vzdá a natáhne ruku, aby mu z obličeje odhrnul vlasy. "Už nikdo nás od sebe nerozdělí."

"Jen smrt," souhlasí tiše Harry a přivine se k Peterově ruce.

Peter nad tím nechce přemýšlet, nechce se dívat na ty boláky, co má Harry po celém krku, nechce si připustit, že za třes jeho celého těla nemůže pouze alkohol. Chce zapomenout, alespoň na chvíli, že ručičky na hodinách neúprosně tikají, že nad Harryho hlavou se vznáší pomyslná gilotina, která může každou chvílí spadnout.

(… Že možná to, že je Spider-Man, tentokrát nebude stačit.)

"Přijdu na to, jak tě vyléčit," zašeptá a jemně se dotkne kůže na Harryho krku. "Nemůžu tě zas ztratit, ne, když jsem tě teprve získal zpátky."

Harry nijak nereaguje, oči má zavřené, protože se mu konečně podařilo usnout.

(Peter se na něj zadívá a vidí křehkost, kterou se Harry tak moc snaží skrýt, vidí strach v tom, jak se choulí do klubíčka, a zavře víčka.)

"Zachráním tě," šeptne (ne vyléčí, ale zachrání, protože pro to musí udělat vše) a zlehka položí ruku na Harryho čelo.

(Musí.)

***
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 19. března 2015 v 15:18 | Reagovat

Jsem ráda žes zase napsal něco na tenhle pár jsou fakt skvělí stejně jako ty. Těším se až na píšeš něco dalšího

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama