You Have Left Your Mark

8. února 2015 v 23:23 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - femslash (2 Broke Girls)
Název povídky: You Have Left Your Mark
Autor originálu: thoughtsickles
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Kratesov
Fandom: 2 Broke Girls
Pairing: Max/Caroline
Pokračování: Ne
Stručně: Max toho od života moc neočekává. Právě Caroline by mohla být její výjimkou.
Varování: FEMSLASH, ANGST


~~~

Max si nikdy nedělá moc velké naděje.

Většinou stejně nic nevyjde. V jednom kuse zápasíte s nedostatkem peněz, někdo vás vždy opustí, načasování je pokaždé špatné. Když se o nic nezajímáte, život je pro vás i tak dost velkým zklamáním na to, abyste se o něco začali snažit.

A tak když se Caroline nastěhuje, Max si nedělá moc velké naděje.

~~~

Caroline je přesným opakem spolubydlící, kterou by si Max přála. Není ani tichá, ani nenechá Max na pokoji a rozhodně není samotářská. Max by to nikdy nepřiznala, ale je hezké mít někoho, komu může vyprávět vtipy, někoho, kdo je pochopí. Caroline přináší do života Max něco, co v něm nikdy předtím nebylo, nebo alespoň hodně dlouhou dobu. Není lehké určit co přesně - souvisí to s tím, jak je neustále aktivní, s tím, jak odmítá cokoli vzdát, a se způsobem, jakým od Max cokoli očekává. Max o sobě ví, že je chytrá, šikovná, že má rozum a dokáže se o sebe postarat, ale nikdo si dřív nemyslel, že by na tom nějak záleželo. Ani na umělecké škole, ani v bistru, rozhodně ne, co se jejího pečení týče.

Je proto pěkné, že si Caroline očividně myslí, že se její sny mohou splnit, i když tomu sama Max nevěří.

Max se podílí na spoření. Nikdy nezažila situaci, kdy by si mohla koupit všechno, co by chtěla, nebo že by jí zbylo moc peněz po nakoupení jídla, zaplacení nájmu a zatracených splátek. Není si jistá, jestli v to může věřit. Jsou to peníze a není jich moc. Dřív nebo později se něco stane a jedna z nich přijde o práci nebo skončí v nemocnici a bude po penězích a ony budou zpátky na začátku. Max by to nevadilo. Obchod s dortíky je jen snem a ty je stejně nejlepší si jen představovat.

Caroline je však skutečná a Max by chtěla strávit nějaký ten čas přemýšlením, proč má na ni takový vliv. Ale Caroline se možná dlouho nezdrží. Max si nedělá moc velké naděje.

~~~

Byly tu i jiné holky. Nikdy nedošlo na víc než na líbání, možná trochu nevinného osahávání, obvykle v opilosti a jako zástěrka pro získání pozornosti. Ne, že by se Max potřebovala vystavovat, ale takové holky se za střízliva a v soukromí nelíbají. Nejsou lesby. Max není lesba. A není ani jednou z těch holek, co nosí šátky s třásněmi, mají rovné ofiny a říkají o sobě, že jsou bi, stejně jako že jsou veganky. Líbání byla vždy jen ta vzrušující část, výzva, a nikdy se neočekávalo, že by se to změnilo v něco jiného. Bylo to tak v pořádku. Max měla ráda chlapy, jejich svalnaté zadky a hrudě a drsné strniště na tvářích.

Max nemá Caroline ráda. Nebo má spíš vůči ní hodně pocitů a žádný nespadá do kategorie "mít rád". Můžete mít rádi něco na facebooku. Můžete mít rádi ty skoro nejlepší šaty ve výprodeji u Macy's. Caroline je paličatá a rozmazlená a Maxiny vtípky ji ani trochu neděsí. Vtančila do jejího života a usadila se v něm se stejnou lehkostí, s jakou dělá vše ostatní. Dokáže vyřešit jakýkoli problém. Je až otravně optimistická a Max si občas dovolí tomu všemu uvěřit.

Když se otíráte o svou kamarádku na parketu, děláte to pro pobavení ostatních. Když děláte to samé v noci, kdy skáčete na její posteli a nikdo kromě vás tam není-

Něco to znamená, anebo taky ne. Max si není jistá, jestli by zjištění unesla.

~~~

Po návratu z noční směny Max nemůže spát a Caroline přijde s tím, že se jí taky nedaří usnout. Zavrtají se do Carolininy postele, která vzhledem připomíná vagínu, přetáhnou si přes hlavu přikrývku a při tlumeném světle z baterky si do starého spirálového bloku navrhují plány pro obchod s dortíky. Caroline se nedokáže rozhodnout, zda dát nad stolky na ulici markýzy nebo zvolit raději jen slunečníky. Max trvá na tom, že potřebují barový pult se stoličkami, červenými a pochromovanými, a na obou stěnách okna.

"Nevím, jestli je pro nás v tuto chvíli pronajmout si nemovitost na rohu realistickým cílem."

"Realistickým? Tenhle náš obchod s dortíky by se dal přirovnat k Bradavicím. A když myslím k Bradavicím, tak mluvím o dracích ve famfrpálových týmech a postelích se zlatými nebesy."

Max se přetočí na záda a zadívá se na Caroline, která vyjde s ještě nenarovnanými, kudrnatými a mokrými vlasy ze sprchy, které má zamotané v drdolu gumičkou, jejíž vlastnictví popírá. Když už je pozdě večer a tma, Max si představí, že by to takové bylo navždy. Malý byt a postel s nesnesitelně růžovým povlečením. Plánování pod přikrývkou. Brzké ranní vstávání kvůli pečení dortíků a odpoledne zalézt zpátky do postele. Kaštan na dvorku a Carolininy nástěnky snů opřené o pohovku.

Ale pro Max nikdy nic neskončí dobře, takže si nedělá moc velké naděje.

~~~

Pár přátel pozve Max na skleničku, zrovna když má výjimečně volno, a ta snadno přemluví Caroline, aby se k nim přidala. Trvá však na tom, že každá utratí maximálně třicet dolarů.

"V každém baru si dáme jen jeden drink. V nejlepším případě najdeme nějaké kluky, které je nám koupí. A vstupné zaplatíme, jen pokud si budeme jisté, že budeme uvnitř aspoň hodinu."

Je to celkem zábava, pít a snažit se povídat si přes hlasitou hudbu. Max nemá nablýskané bary zrovna v lásce, a tak je štěstím bez sebe, když skončí v nějaké obyčejné irské hospodě s normálními boxy a minimem hlasitých zbohatlíků. Derek je pozve na pár rund panáků, protože si ten idiot nedokáže udržet peníze v peněžence, a Max se začne cítit příjemně podnapile a částečně se chytá při konverzaci o výhodách různých jídelních dodávek. Pod stolem cítí Carolinino teplé stehno tisknoucí se k jejímu.

Derek je donutí hrát nějakou hloupou hru, která zahrnuje hraní karet a v podstatě jde o opíjecí verzi "Pravdy nebo úkolu". Samozřejmě to skončí vyzváním Max k políbení Caroline. Sean a Derek je hlasitě povzbuzují a Jada souhlasně přikyvuje.

"No tak, Max! Dej svojí holce pusu!"

"Bydlíte spolu, je to tak? Ukažte nám, jak to u vás večer vypadá!"

"Pověz nám pravdu, Seane. Už zase tě odpojili od internetu?" poznamená Max. Dokázala by to udělat, ví to. Dokázala by Caroline políbit, tady v hospodě s přihlížejícími kamarády. Caroline by ji nechala. Nic by to neznamenalo. Bylo by to jen pro pobavení, hra, jen ojedinělý zážitek té noci. Vzpomínáte si na to, když jsme se střískali v té irské hospodě a Max se líbala se svou spolubydlící? Byl by to jen letmý dotyk rtů, jemné přimáčknutí, možná by se trochu zapojily i ruce. Odtáhly by se od sebe, zasmály se a koply do sebe dalšího panáka.

"Musím se jít vychcat."

Max ignoruje protestování kamarádů a jejich nesouhlasné kňourání a probojuje si cestu davem na dámské toalety, kde jsou naštěstí dvě kabinky a ne jen jeden nechutný záchod. Několik holek si před zrcadlem upravuje make-up, ale jedna kabinka je volná, a Max se kolem nich protáhne a zavře za sebou dveře s pokaženou západkou. Diskutují o antikoncepci a nárůstu váhy nebo o nějakých takových blbostech a Max se hlavou opře o ošoupané reklamy na dveřích a přestane se snažit bránit tomu, aby jí srdce nevyskočilo z hrudi.

~~~

Když se vrátí ke stolu, všichni už na to dávno zapomněli a zaměřili se na zdánlivě špatný hudební vkus Jadina nového přítele. Max se vmísí do konverzace, hlasitěji než je doopravdy nutné.

"Fall Out Boy? Kde jsi toho kluka sebrala, v Bronxu?"

Max a Caroline se o něco později vymluví, že už musí jít, a jedou domů taxíkem společně se Seanem, i když Max ví, že Caroline s takovým rozhazováním peněz nesouhlasí. Vrhá po Max zvláštní pohledy a ta se zaměstná posmíváním se Seanově kabátu, který je až příliš starý a trapný na to, aby se dal vůbec považovat za retro.

V tichosti vyjdou do svého bytu, Max se ihned po vstupu přihlásí o místo v koupelně a jinak neřekne ani slovo. Nevleze si po sprše do postele, ale schoulí se s nerozčesanými vlasy na gauči ve svém RUN-D.M.C. tričku. Z koupelny není slyšet nic jiného než tekoucí voda, což nebývá zvykem, protože obvykle dává Caroline při sprchování prostor svému druhému já v podobě Mariah Carey.

Caroline se v pyžamu vynoří z koupelny a posadí se na druhou stranu pohovky. Max se zamyslí nad tím, jak hloupé je, že něco jako místo mezi dvěma lidmi na pohovce vám může zlomit srdce.

Caroline prolomí ticho. "Tohle úterý si beru směnu navíc, abych vynahradila ten dnešek. Nakonec bychom přece jen mohly nějaké peníze odložit na spoření." Její tón není naštvaný, ale Max se stejně chopí příležitosti.

"Promiň, že jsme musely jít ven a bavit se. Další den, který můžeme přidat do řady, než se nám splní naše sny! Dalších sto babek, než začne pršet zlato a jednorožci začnou srát splátky. Pokud vážně chceš peníze, tak jsem si jistá, že by ti Oleg za pár fotek tvého rozkroku s radostí zaplatil." Max koutkem oka vidí, jak se Caroline přemáhá a nakonec to vzdává a chytá se návnady.

"Proč tohle děláš? Dřu stejně těžce jako ty, snažím se ti dokázat, že to myslím vážně. Co musím udělat, abych tě přesvědčila, že už dávno nejsem nějaký naivní bohatý spratek?"

"Jdu si lehnout." Max se pokusí odejít, ale Caroline se jí postaví do cesty.

"Max, omlouvám se, jestli ti překážím při tvém osamělém ničení sebe samotné. Nechápu, proč musíš jít ve všem pořád proti sobě."

"Protože svět vítězí! Všichni okolo mě poráží, mohla bych se taky zapojit."

"Víš, chápu to. Je snadnější se o nic nepokoušet, než zkusit to a selhat. Ale stálo by to za to! Copak to nechápeš?" Caroline položí Max ruku na rameno, ale ta sebou trhne.

"Max, co se děje? Chováš se dnes divně. Není za tím ten hloupý úkol, že ne?"

"Vždycky je to hloupý úkol," podívá na Max na Caroline a čeká, že uhne pohledem, ale nic takového se nestane.

Caroline polkne. "Max-"

Max zaslechne, jak se jí zlomí hlas, a přeje si, aby zněla důrazněji. "Vše se teď daří. A nebude to trvat dlouho a ty utečeš. Můžeš si teď užívat vidiny obchodu s dortíky, ale až začne jít do tuhého, utečeš."

"Nevzdám to s tebou."

"Nevěřím ti. Víš, můžeš si najít nějaké jiné místo k bydlení. Nejsi oficiálně v pronájmu, nemůžeš tu squatovat věčně. Tohle není žádný skladiště u řeky." Max se konečně otočí a odejde do svého pokoje. Bouchne dveřmi a vleze do postele a přitom doufá, že je dostatečně opilá na to, aby na vše do rána zapomněla, a zároveň si uvědomuje, že není.

~~~

Caroline už byla oblečená a nachystaná, když se Max vyhrabala z postele.

"Odnesu si svoje věci do konce týdne. Vím, že jsi mě k sobě nechtěla pustit a jsem vděčná za to, že jsem tu mohla pár měsíců zůstat." Zní to, jako by si to přeříkávala pořád dokola v hlavě.

"Odcházíš." Max ve svém tónu nedokáže projevit jediný náznak překvapenosti.

"Tak to přeci chceš," odvětí Caroline a není to ani otázka.

~~~

Max ví, že její obsluhování v bistru stojí za nic a podle toho se taky odvíjí její dýška. Earl jí věnuje pohled, ale raději se na nic neptá, ne když s Caroline pracují v hrobovém tichu a stěží si vymění několik slabik.

Dovezou kuřecí prsa a Max skončí u donášení balíků pro vystresovaného ale vždy drsného Olega. Balíky jsou tak chladné, až se Max oklepe a mráz jí prostoupí až do kostí. Zamyslí se nad tím, jak dlouho by trvalo, než by necítila nic. Jak dlouho by, sama a nehnutě, musela stát, než by to přestalo bolet.

Otevřou se dveře a v nich se objeví Caroline, zírajíc na Max. Mrazák býval Maxiným úkrytem a teď je znehodnocený, zničený vzpomínkami. Schovávání se před zákazníky a vtipkování o bradavkách a Olegovi. Hádky a diskuze a všechno důležité, všechno na čem záleží.

"Zůstaň," řekne Max.

"Zvládneme to, Max. Ale nemůžu věřit za nás obě."

"Pokusím se," promluví Max a Caroline mlčky přikývne. Nakloní se k Max pro obejmutí a ta přitiskne své rty na její. V chladném vzduchu je polibek horký, jako by Caroline vydechovala oheň do jejích plic, a když se jejich těla přitisknou k sobě, Max se oklepe, ale tentokrát to není zimou. Caroline omotá ruce kolem jejího pasu a Max drží obličej Caroline v dlaních, zatímco ji zuby zatahá za ret a vklouzne jí jazykem do pusy. Caroline tiše vzdychne a poddá se polibku a Max má pocit, že by se do toho zvuku dokázala zamilovat.

Něco to znamená. Max si nedělá moc velké naděje, ale něco to znamená.

~~~
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Broken.Loony Broken.Loony | 9. února 2015 v 14:51 | Reagovat

Fůůů, dobré! Už jsem si říkala, jak to asi dopadne! :) Super překlad :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama