Better Than Perfect

14. února 2015 v 18:48 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - slash (Teen Wolf)
Název povídky: Better Than Perfect
Autor originálu: Sciam_McDunbar
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: suicide_is_my_father
Fandom: Teen Wolf
Pairing: Scott/Liam
Pokračování: Ne
Stručně: Scott a Liam se postupně sbližují. Liam začne vyšilovat, když si myslí, že ho chtěl Scott políbit.
Varování: SLASH


***

Liamovy city se pomalu začaly měnit poté, co ho Scott vytáhl ze studny. Kdyby měl být upřímný, musel by pravděpodobně uznat, že to obejmutí znamenalo víc, než si v tu chvíli uvědomoval. To, že ho někdo, koho znal jen chvíli - a navíc kluk - objímal, by mělo být divné. Ale právě o to jde; nebylo to divné ani trochu. Po počátečním překvapení to bylo neskutečně příjemné. Ze Scotta vyzařovala síla a něžnost a Liam cítil, jak se v jeho náručí pomalu uklidňuje a rozpouští.

Liam se té noci dozvěděl několik věcí, jejichž pravdivost se ukázala během následujících týdnů. První věc byla, že Scottovi nevadil fyzický kontakt - alespoň v případě, když to mělo uklidnit Liama. Když byl Liam rozrušený či naštvaný, mohl se obvykle spolehnout na to, že mu Scott prohrábne vlasy nebo mu na uklidnění položí ruku na rameno. Jen vědomí, že je Scott u něj, mu pomáhalo zbavit se všech negativních emocí.

Další věcí, kterou se Liam dozvěděl, bylo, jak moc mu nevadilo pohybovat se ve Scottově přítomnosti. Prošli si sice krušnými začátky, ale Scott od té doby prokázal, že je přesným opakem toho, za koho ho Liam původně měl. Lhal by, kdyby řekl, že nebyl rád, když měl výmluvu pro to, aby se svým starším kamarádem mohl trávit čas, nebo že to s ním nezamávalo pokaždé, když mu Scott položil ruku na rameno, aby ho uklidnil. Snažil se moc nepřemýšlet nad tím, co znamenal fakt, že ho Scottův dotek dokázal zároveň uklidnit i vzrušit.

Noc u studny zůstala na nějakou chvíli jediným okamžikem, kdy ho Scott doopravdy objal. Při vlkodlačím tréninku spolu sice vtipkovali, ale Scott bral jejich trénování hodně vážně. Byly i chvíle, kdy Liam kvůli těm nejhorším nočním můrám nemohl spát a usnul, když byli se smečkou venku. Pokaždé se budil s křikem a svíral Scottovu paži. Jednou se probudil a Scott ho pevně držel za ruku. Věděl, že když Liam usne, probudí se vystrašený, a tak se postaral o to, aby byl v tom případě u něj.

Všechno bylo vcelku stejné až do menšího výletu do Mexika. Po událostech, ke kterým tam došlo, se Liam cítil mnohem víc v klidu a strach mu už nebránil ve spánku. Nicméně i když se zdálo, že Liam už nepotřeboval, aby ho Scott uklidňoval, vypadalo to, že Scott je v jeho přítomnosti rád. Liam měl díky lakrosovým tréninkům, společnému učení, filmovým večerům, vlkodlačímu tréninku a dalším činnostem pocit, že se smečkou tráví v podstatě většinu času. Ze všech členů smečky to byl právě Scott, kdo s ním pokaždé byl. I když ostatní neměli čas, Scott si obvykle našel alespoň pár hodin, které s Liamem většinu dní trávil.

Jednoho dne pak Scott Liama znovu obejmul. Šlo jen o obyčejné obejmutí při pozdravu, ale Liama to překvapilo a trochu zmátlo. V tu chvíli by si dokázal přiznat, že tak nějak doufal v to, že to něco znamená. Způsob, jakým ho Scott objímal - ať už při pozdravu nebo loučení - a fakt, že si Scott pokaždé při filmových večerech sedal blízko něho, jej v tom docela utvrzoval. Všechno mu však došlo toho večera, kdy při jednom takovém filmovém setkání se smečkou usnul. Probudil se, když se film blížil ke konci. Nějak se mu podařilo položit se na pohovku s hlavou přímo ve Scottově klíně, který ho vískal ve vlasech.

Při jednom z obvyklých herních večerů se Liam se svým zážitkem podělil s Masonem. "... a když mě potom hodil domů, měl jsem pocit, že je skoro až v rozpacích. Scott v mé přítomnosti nikdy není v rozpacích! Tak nějak jsem si myslel, že se mě pokusí políbit, ale jenom mě objal. Byl jsem tak vyděšenej!"

"Proč? Myslel jsem, že přesně to chceš," reagoval Mason, zatímco se na obrazovce míhaly postavičky ze hry.

Liam znervózněl. "Chci. Teda, aspoň si to myslím. Já jen…"

"Co?" zeptal se Mason.

"Slibuješ, že se nebudeš smát?" podíval se na něj Liam s obavami v očích.

"Jasně, že ne. Ale stejně mi to řekneš, tak už to vybal," pobídl ho Mason.

Liam se natáhl pro polštář na posteli a zakryl si obličej tak, aby nebylo vidět, že se červená, ale zároveň aby ho bylo i slyšet. "Fajn! Ještě jsem se s nikým nelíbal."

Mason vytrhl polštář z Liamova sevření. "Vážně sis myslel, že to nevím? Za jakýho nejlepšího kamaráda mě máš? Každopádně někde začít musíš a teda řeknu ti, že sis mohl vybrat i horší případ, než je Scott. Vsadím se, že líbat se s ním musí být dobrý."

Liam zabořil obličej do dlaní a pokračoval: "Jo… ale stačí to? Chci říct, neměl by být první polibek, já nevím, magický? Chápeš, dokonalý. Co když to takový nebude? Co když to nebude dokonalý a on si uvědomí, že si líbání s ním nezasloužím a nebude už se mnou chtít chodit ven a-"

Mason vzal polštář do ruky a praštil s ním Liama do hlavy. "Kámo, uklidni se! Tak to u líbání nechodí. Přesně tohle je důvod, proč je tvoje posedlost těmi Disney filmy nezdravá. Víš, co to znamená, když pusa není dokonalá? Ne, nemluv. Ticho. Musíš to slyšet. Pokud není pusa dokonalá, znamená to akorát to, že to musíš procvičovat! A něco ti řeknu, procvičování… je fakt skvělý."

"Fakt?" Na Liamovi bylo vidět, že se pomalu ale jistě uklidňuje.

"Jasně, kámo. Nedělej si s tím takovou hlavu," odpověděl Mason. Liam se znovu chopil ovladače a oba se vrátili zpět ke hře. Krize byla zažehnána.

O pár nocí později po filmovém večeru, kdy se jich sešel mimořádný počet, Scott zavezl Liama domů a doprovodil ho až na verandu. Ve vzduchu byly opět cítit ty samé rozpaky, kterých si Liam všiml už pár nocí předtím. Stáli zde v naprostém tichu, které bylo mnohem víc nepříjemné než to, na které byli zvyklí. Liam se rozhodl, že ticho prolomí. "Ty, Scotte?"

"Ano?" odvětil Scott, otočil se zády k Liamovi a pohledem přeletěl přes předzahrádku.

Liam pokračoval: "No… Proč jsi mi tehdy v noci nedal pusu?"

Scott vypadal trochu vylekaně, ale rychle se z toho oklepal. "Oh, ty jsi to poznal?"

"Jo. Byl jsem si tím celkem jistej. Jsem sice mladší, ale to neznamená, že nemám o ničem páru."

Scott se zasmál. "No, tak aspoň někdo z nás dvou. Dobře, takže já k tobě očividně… něco cítím. Ale když jsem přemýšlel nad tím, že tě políbím, najednou jsem nad vším začal pochybovat, chápeš? Vzpomněl jsem si na to, že jsem to pokaždé já, kdo tě obejme první, a další takový věci, a začal jsem mít strach, že je to jen jednostranný a já tím pokazím naše přátelství nebo tak něco. Nevím."

Chvíli nato ucítil Scott, jak ho Liam tahá na zádech za tričko. Otočil se, Liam ho pevně sevřel v náručí a Scott mu objetí opětoval. Stáli tak mlčky několik minut, a když se od sebe mírně odtáhli, nechali kolem sebe omotané ruce. Liam je měl omotané kolem Scottova pasu a Scottovy ruce spočívaly na Liamově ramenech. Scott se mírně sklonil, aby se opřel čelem o Liamovo. "Takže to znamená…"

"Jo. Taky se mi líbíš. A… můžeš mě políbit. Nebude mi to vadit. Teda, chci, abys to udělal. Jen…," promluvil Liam váhavě.

"Jen co?" otázal se Scott.

Liam se lehce začervenal, ale dokončil větu. "Bude to dokonalý? Však víš, jak to bývá ve filmech?"

Scott se na něj zeširoka usmál. "Myslím, že to bude ještě lepší. Protože jsme to my."

A podle Liama to vážně lepší bylo.

***
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 luczaida luczaida | E-mail | Web | 14. února 2015 v 22:06 | Reagovat

Ach můj bože... vážně se mě tady snažíš přeorientovat na Sciam? Jako vážně? :D
Docela se ti to vede, protože to jsou tak pěkný povídky... a nejsou na víc dílů, což mi vyhovuje, protože jsem líná jako prase :D

2 Saskya Saskya | 14. února 2015 v 22:07 | Reagovat

tí sú zlatí :)
pekné :)

3 Benji. Benji. | Web | 15. března 2015 v 23:47 | Reagovat

:3
Začínám milovat tento pár. Potom co odešel Isaac jsem nevěděl s kým ho dál párovat. ale tohle nemělo chybu!

4 Kami Kami | Web | 27. srpna 2015 v 0:06 | Reagovat

Aaaw, to bylo neskutečně sladké. Ti dva jsou spolu dokonalí. Snad se dočkáme i dalších překladů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama