10. část

30. prosince 2014 v 22:30 | Utsukushii Akumu |  All I Know, Is That The End's Beginning
Název povídky: All I Know, Is That The End's Beginning
Autor originálu: notfirewoodyet
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: SlashPrincess
Fandom: The Amazing Spider-Man
Pairing: Peter/Harry
Pokračování: 10 částí
Stručně: Má Peter zůstat nebo má odejít? Toť otázka, na kterou není snadná odpověď.
Varování: 18+, SLASH, AU, ANGST
Pozn. překl.: Všem čtenářům přeju šťastný nový rok a doufám, že se vám můj překlad této povídky líbil. :)


***

Peter potřebuje něčím vyplnit volný čas, protože do školy se vrátí až za měsíc. Z posedávání v opuštěném bytě mu začíná hrabat. Začne proto na pár hodin týdně pracovat jako konzultant v nanotechnologické firmě, o kterou se již dříve zajímal. Sice v tom oboru ještě titul nemá, ale je chytrý. Může být nápomocný.

Výzkumníci, se kterými pracuje, jsou ohromeni jeho znalostmi a navrhnou mu několik vysokoškolských programů a dodají, že jej s radostí doporučí, až se bude hlásit o místo. Už teď si Peter dokáže živě představit hádku s Harrym, až zjistí, že dělá konzultanta pro nějakou firmu, když vždy důrazně odmítal dělat to samé pro Oscorp. Ale to budou řešit, až na to přijde řeč. Stejně pořád pracuje jako učitel, takže až zase začne školní rok, bude se konzultování věnovat jen ve volném čase.

Každou sobotu chodí k tetě May na večeři a je mu jasné, že si teta myslí, že to dělá pro ni, ale ve skutečnosti je to přesně naopak. Momentálně ji potřebuje víc než ona jeho. Vždycky se ho ptá, jak se mu daří, a on jí pravdivě odpoví. Je podrážděný a nervózní a odpočítává dny do poznačeného data tří týdnů, kdy tak nějak napůl očekává, že se Harry znovu objeví před jeho dveřmi.

Ale tři týdny uběhnou a Harry je stále na léčení. Víkend před začátkem školy jede Peter Harryho na hodinu navštívit. Okamžitě vidí, že se změnil. Peter už dlouho u nikoho neviděl takové odhodlání, jako má Harry. Dokonce se mu do tváří vrací i zdravá barva. Cítí se díky tomu o něco klidněji.

Začne školní rok a Peter má plné ruce práce s dvaceti dvěma žáky ze své třídy, z nichž každý má jinou povahu a jiné problémy, ale po pár týdnech se k němu začnou chovat přátelštěji a Peter jim to oplácí. Možná to není jeho vysněná práce, ale zbožňuje ji. Skoro až zapomněl, jak moc.

Peter navštíví Harryho před uplynutím 90 dnů ještě dvakrát. Při první návštěvě se spolu s Harrym zúčastní společného terapeutického sezení, kde s nimi poradce mluví o problémech, se kterými se potýkali, a na co se připravit po Harryho propuštění. Peter v průběhu diskuze několikrát vytáhne téma důvěry a uvědomuje si, že bude nějakou dobu trvat, než ji mezi sebou znovu upevní, ale věří, že k tomu nakonec přece jen dojde.

Druhá návštěva už je mnohem odlehčenější. Tentokrát má Peter povolené dvě hodiny, a vzhledem k tomu, že se budova nachází na venkově, prochází se s Harrym po krátkých pěšinách kolem léčebny, až dojdou k malému rybníku. Posadí se u břehu a Harry vypráví Peterovi o svých pokrocích, o lidech, které poznal, a o jejich příbězích a o rozhovorech, které vedl s poradcem. Peter ho soustředěně poslouchá, zatímco sebou Harry vedle něj nervózně vrtí, jako by se mu snažil dokázat, jak moc se snaží. Ale Peter to ví. Nebyl by pořád tady, kdyby se nesnažil. Jakmile se zvednou k odchodu a opráší si kalhoty od trávy, Peter popadne Harryho za ruku, věnuje mu letmý úsměv a stočí pohled na cestu. Jdou teď mnohem pomalejším tempem a Peter celou dobu pevně svírá Harryho ruku v té své.

Peter musí při ranní cestě na metro začít nosit lehkou bundu a výklady obchodů jsou zaskládané vyřezanými dýněmi a kostlivci. Je oficiálně říjen, podzim je za rohem a Harryho 90 dnů již uběhlo. Doktoři usoudili, že je v dostatečně dobré kondici na to, aby se doléčil ambulantně, a tak si Peter vzal den volna, aby ho mohl vyzvednout. Oba je stručně informují o tom, co Harryho po propuštění čeká. Musí každý týden navštěvovat individuální a skupinové sezení v jednom z přidružených center ve městě a poté se jejich počet sníží na sezení jednou za dva týdny a nakonec jen jednou za měsíc.

Starý muž s vráskami a laskavým pohledem, který je poprvé pozdravil, když sem Harry před třemi měsíci přijel, je i tím, kdo je vyprovází. Předá Harrymu jeho věci, se zářivým úsměvem na tváři mu popřeje hodně štěstí a pak Peter s Harrym odjedou zpátky ke svým životům. Harry svírá Peterovu ruku z místa spolujezdce po celou cestu domů.

Harry se musí vrátit do práce. Už před tím nemůže dál utíkat. V podstatě už nepracuje půl roku, protože měsíc, který strávil v Oscorpu, než byl poprvé v léčebně, nebyl ani trochu produktivní. Pomalu se dostává zpátky na pozici výkonného ředitele a najme několik nových lidí na výpomoc s každodenním provozem. Také najme další asistentku pro Felicii a ubere jí tak spoustu práce, za což je mu ohromně vděčná. Stále se domů vrací rozrušený a otrávený, ale uchyluje se k jiným metodám odpočinku, než jsou drogy. Harry si vybral kreslení, které mu ve skutečnosti opravdu jde, protože u toho vypne mozek a pomáhá mu to soustředit se na něco jiného než na neustálou touhu dát si lajnu, když se jeho stav zhorší. Také víc cvičí, zlozvyk, který si dovezl z léčení, a Peter mu při ranním běhu občas dělá společnost. Také jejich knihovna, ať už knížek či osmisměrek, se každým dnem rozrůstá.

Peter by lhal, kdyby řekl, že je vše jako mávnutím kouzelného proutku lepší. Není. Znervózněl, kdykoli se Harry byť jen o chvíli zpozdil, a přemýšlel, jestli se probudí a najde ho ležet obličejem dolů někde v příkopu u silnice. Stále mezi nimi vznikaly hádky, nesmyslné a zbytečné, ale ani jeden z nich nikdy neustoupil. Peterova důvěra a víra v Harryho se po tom, co byla před měsíci naprosto zničena, pomalu navracela, a oba to brali jako pokrok.

Už je to půl roku, co je Harry oficiálně čistý, a rozhodnou se to proto oslavit. Peter si na sebe po Harryho přemlouvání vezme černý oblek značky Dolce & Gabbana a celou dobu se u toho rozčiluje. Musí však uznat, že nevypadá vůbec špatně, a podle toho, jak si ho Harry od hlavy až k patě prohlíží, na to má i on stejný názor. Harry vypadá samozřejmě skvěle, a díky tomu, že nabral zpátky něco ze ztracených kil, už ani tak neplave ve svých oblecích. Už nemá ani tak prázdný pohled, což Peterovi vykouzlí úsměv na tváři. Večeří v restauraci The View v centru města a připíjí si skleničkami s bublinkovou vodou. Po jídle se navlečou zpátky do kabátů, nastoupí do přistaveného auta a Harry si se spokojeným povzdychem položí hlavu na Peterovo rameno.

Když se vrátí do střešního bytu, Peter zapne topení, posbírá zmačkané kabáty a pověsí je na věšák u vchodu. Vejde do ložnice a začne si povolovat kravatu. Harry sedí na kraji postele, kouše se do rtu a svírá ruce k sobě. Vypadá strašně nervózně.

Peter ví, co by dřív, než šlo všechno do háje, po takové noci dělali, ale už spolu nespali osm měsíců. Když Harryho v říjnu propustili, ani jeden z nich nevěděl, jak daleko můžou zajít, když přišlo na fyzickou část jejich vztahu. Začalo to pomalu, jednou to byla pusa na čelo, podruhé polibek na tvář. Poté se to změnilo v Petera tisknoucího se k Harrymu ve spánku, stejně jako to dělal kdysi, zasypával celý jeho krk a ramena polibky a nakonec oba ulehli na jeden polštář. Nakonec došlo i na polibky na rty, ale nedostali se dál než k deseti minutám vášnivého nočního muchlování. Neví, jak teď na to.

"Hej," zamumlá Peter, sundá si z krku kravatu a položí ji na prádelník. "Seš v pohodě?"

"Jo," odpoví Harry a zvedne k Peterovi pohled. "Dneska sem se bavil."

"Já taky," pousměje se Peter, klekne si před Harryho a opře se o jeho stehna předloktími. "Sem na tebe vážně pyšnej, víš to?"

"Vím," zasměje se, oči má jasné a neuvěřitelně modré. Prsty mapuje pokožku Peterovy tváře až ke krku. Peter zavře oči a povzdechne si. Několik minut mezi nimi vládne ticho, Harry se jej skoro ani nedotýká, ale pak vezme Peterův obličej do dlaní a pozvedne mu hlavu. "Petere," promluví Harry trochu zadýchaně, "chci-"

"Já vím," šeptne Peter a natěšeně si olízne rty. Harry nemusí tu větu ani dokončit. Peter ví. "Já taky."

"Vážně?" Harry se usměje, mezi konečky prstů tře Peterův ušní lalůček.

Peter mlčky přikývne a v rychlosti se zvedne, aby ho políbil. Přimáčkne Harryho na postel, aniž by ho přestal líbat, a obkročmo se na něj posadí. Začne si rozepínat knoflíčky na košili, ale Harry mu odstrčí ruce. Rozepne mu první knoflík, ale potom Peter dojde k názoru, že se nerozepínají tak rychle, jak by chtěl, a knoflíky se rozlétnou po pokoji, když roztrhne košili na dva díly. Tak takhle skončila, pomyslí si Peter, což je škoda. Měl ji rád. Peter se nemůže ubránit hlasitému smíchu a položí Harryho na naskládané polštáře u čela postele. Přikrčí se a začne Harryho krk obdarovávat polibky, cítí Harryho ruku zapletenou ve svých vlasech, a jak se mu do zad zarývají nehty Harryho druhé ruky. Harry se silně kouše do rtu a Peter má při poslechu jeho sténání potřebu se o něj třít boky, díky čemuž se hlasitost Harryho vzdychů ještě zvýší. Díky bohu, že nemusí mít obavy o tenké zdi.

Harry si k sobě přitáhne Peterovu hlavu a v momentě mu strčí jazyk do pusy. Zoufale ho líbá a nestydatě se zadkem odráží od postele a tře se o Peterovu erekci. Peter se odtáhne, přes hlavu si přetáhne tílko a vytáhne Harryho za zápěstí, aby ho mohl svléct. Jeden z nich toho měl na sobě až příliš a Peter byl až moc slušný na to, aby něco roztrhl.

S nezbedným úsměvem na tváři zatlačí Harryho zpátky na postel a poté se k němu opět skloní s polibkem. Ovine ruku kolem Harryho pasu a přimáčkne si ho k sobě a potom cítí, jak mu Harryho ruka rozepíná pásek, odepíná knoflík a mizí v kalhotách. Škubne sebou a tiše sykne, když se Harryho chladné prsty obtočí kolem jeho penisu a začnou po něm přejíždět.

"Počkej, počkej," zabručí Peter a vytáhne Harryho ruku z kalhot. Podle toho, jak se Harry tváří, si musí myslet, že něco pokazil, ale Peter to hned napraví. "Ne," zamumlá Pete a přejede si rukou přes obličej. "Bylo to dobré. Já jen, chtěl sem dělat něco jiného, a kdybys v tom pokračoval, tak bych moc dlouho nevydržel." Bylo skoro až trapné přiznat, jak moc byl po takové chvilce vzrušený, ale byla to již hodně, hodně dlouhá doba. Oba byli ve stresu.

Harry se na něj podívá s provokativním úšklebkem a Peter ho překulí na břicho, přičemž Harry překvapeně vyjekne. Vjede rukou pod Harryho, aby mu odepnul pásek, knoflík a zip, a potom z něj pomalu stáhne kalhoty a boxerky a pohodí je vedle postele. Pár vteřin obdivně pozoruje Harryho před sebou, nakloní se a polibky začne zasypávat klouby jeho páteře. Všimne si, jak Harrymu okamžitě naskočí husí kůže a musí se nad tím pousmát. U pasu se zastaví, natáhne ruku k nočnímu stolku a snaží se v šuplíku nahmatat lubrikant a kondom.

Zaboří Harrymu prsty do vlasů, pozvedne mu hlavu, aby ho mohl letmo políbit, a ještě jednou přitiskne rty k pokožce na zádech. Otevře lahvičku, vymáčkne si na prsty trochu mazlavé tekutiny a velice pomalu vsune jeden prst do Harryho. Harry sebou trhne a z hrdla se mu vydere sten, ale Peter jej utiší a rukou mu přejede po páteři. Ví, že musí být opatrný a že musí Harryho co nejlépe připravit, aby nedošlo k žádnému zranění. Už je to dlouho.

A tak si dává na čas. Jedním prstem přiráží do Harryho, zatímco ho líbá na krku a volnou rukou se proplete s tou jeho. "Další?" zeptá se Peter a Harry přikývne s hlavou zabořenou do polštáře. Strčí do něj další prst, stejně pomalu jako ten první, a chvíli čeká, než si Harry zvykne. Jakmile si je jistý, začne znovu přirážet a při směru ven prsty roztáhne, zatímco jazykem vklouzne do Harryho úst a spolkne tak jeho vzdychy. Strčí do něj třetí prst a je mu jasné, že je z toho Harry naprosto vzrušený. Už moc dlouho nevydrží. Jako na zavolanou Harry zalapá po dechu: "Sem připravenej," a otře se nosem o Peterovo líčko.

Peter si nasadí kondom, pokryje svou chloubu pořádným množstvím lubrikačního gelu a klekne si za něj. Když Peter do Harryho vnikne, jednohlasně zasténají, a ten pocit je úžasný. Peter skoro zapomněl, jak dobré bylo být v Harrym. Nezáleží na tom, kolikrát to už dělali, teď je to všechno jako poprvé. Popadne Harryho za boky a začne do něj pronikat hlouběji, až je namáčklý úplně na něj. Poté se odtáhne a trýznivě pomalu z něj vyjede. Peter cítí, jak mu pramínek potu stéká po páteři ke kříži. "Rychleji, Pete," zamumlá Harry, tahaje za povlečení tak silně, že má klouby zbarvené doběla.

A tak Peter zrychlí. Přidá na tempu, přitáhne si Harryho hlavu, aby ho mohl políbit, a při každém Harryho pokusu o nadechnutí jej zuby zatahá za spodní ret. Je to celkem odbyté a Peter si ani není jistý, jestli by se to dalo vůbec považovat za líbání, protože to spíš vypadá, jako by si navzájem sténali do úst, ale je to dobré. Je to skvělé. Vklouzne rukou pod Harryho a dlaní obejme jeho penis a sladěně s rytmem přírazů mu začne honit. Harry se pod ním doslova třese. Stačí jeden, dva, tři pohyby a Harry se mu udělá na ruku. Peter ho následuje o dvě minuty později a poté se sesune na Harryho záda. Harry zvedne ruku a zajede s ní do Peterových upocených vlasů a hlasitě u toho oddechuje. Peter se překulí na stranu a Harry nad tím nevrle zamručí. Nechce, aby Harryho utlačoval svou váhou. Pořád mu přijde tak nějak křehký. Snaží se to změnit.

"Sakra, to mi chybělo," zaševelí Harry a sjede rukou po Peterově lesknoucích se zádech.

"Dej mi jenom pár minut a můžem si to zopakovat," šeptne Peter a přivře víčka.

"Hah," odfrkne Harry, zapře se o předloktí a upře pohled na Petera. "To myslíš vážně?"

"Naprosto," odvětí Peter, olízne si rty a zaculí se. Ale ne, nechystali se to dělat jen jednou. Měli dost času na to, aby to mohli vše dohnat.

Společně asi dvacet minut odpočívají a poté jsou připraveni. Tentokrát je to Harry, kdo převezme kontrolu. Zatáhne Petera doprostřed postele, obkročmo si na něj sedne a ramena mu přitiskne k matraci. Sehne se pro polibek, který se na nějakou chvíli prohloubí, a poté se od Petera pomalu odtáhne. Položí mu ruce na klíční kost a s úsměvem na tváři začne zasypávat Peterovu hruď polibky. Klade mu polibky směrem dolů k pasu, na stehno, a pak se pusou dostane tam, kde po tom Peter vážně touží. Předvádí s jazykem opravdu hříšné věci, díky nimž se Peter svíjí na posteli a proklíná Harryho, ale předtím, než Petera dovede k vrcholu, ho s hlasitým mlasknutím vytáhne z pusy. Peter zakňučí, nemůže si pomoct. Byl tak zatraceně blízko.

Harry se prolíbá stejnou cestičkou zpět nahoru s ještě ďábelštějším úšklebkem než předtím a vtáhne mezi rty Peterův lalůček. "Bože," zasměje se Harry, "chceš to vážně hodně, co?" Kousne Petera do lalůčku a zatahá za něj zuby. Harry zní hrozně namyšleně, ale Peter mu dává jasně najevo, jak moc tohle chce, a to sakra hned. "Řekni," zašeptá Harry a olízne Petera na krku.

"Sakra, tak moc tě chci," přitáhne si Harryho za hlavu a drsně jej políbí. Přirazí boky nahoru a Harry mu zasténá do úst. Peter není jediný, kdo po tom tak touží, a uchechtne se, když se Harry odtáhne.

Natáhne se k nočnímu stolku pro další kondom a nasadí ho na Peterův penis, přidá trochu lubrikantu a Peter si do krve rozkousne ret. Harry najde vhodnou polohu a nasedne si na něj. Peterovi se zkroutí prsty. Popadne Harryho pevně za boky, možná až příliš pevně, protože není schopen uvolnit prsty, ale Harrymu to, zdá se, nevadí, vlastně ho to tak trochu nakopne. Harry zatne svaly na stehnech a Peter zasténá a bouchne hlavou do polštáře. Lehce změní úhel přírazů, a když Harry znovu dosedne, Peter si všimne, jak se mu slastí protočí panenky. Naráží na Harryho citlivé místo a už moc dlouho nevydrží.

A tak Peter přitáhne Harryho za hlavu a stáhne ho k sobě, zaboří mu obličej do krku a při každém Harryho horkém výdechu mu přejede mráz po zádech. Harry ho na krku zasypává polibky a přestává jen tehdy, když lapá po dechu, a pak si ho Peter přitáhne, aby ho mohl políbit. Jsou to samé zuby a jazyk, je to chaotické a dokonalé. Harry prolomí polibek, opře se čelem o Peterovo a Peter se musí donutit k tomu, aby nechal otevřené oči, aby mohl vidět Harryho při orgasmu. Je to krásný pohled a Peter ho díky tomu o několik sekund později následuje.

Oba jsou vyčerpaní a Harry se s kňouráním překulí z Peterova těla. Ten ho však moc daleko nepustí. Přitiskne si ho k hrudi, pevně kolem něj sevře paže a přikryje je dekou. Ví, že by měl brzo vstát a zajít pro ručník, aby se mohli otřít a předešli tak pohromám, které zaschlé sperma vždy způsobí, ale je na to moc unavený. Vlepí Harrymu pusu na čelo, vjede mu prsty do vlasů a po chvíli se nechá unášet do říše snů.

Ráno skočí oba do sprchy, ale zvrhne se to ve strhující kolečko sexu ve sprše, který byl mnohem těžší, než si Peter pamatoval. Možná jen vyšli ze cviku. Musí to napravit. Oba jsou pro.

Osuší se, a protože se dnes ani jeden z nich nikam nechystá, vklouznou do pohodlného pyžama a zamíří do kuchyně postavit na kávu. Peter se opře o kuchyňskou linku a pozoruje Harryho, který ze skříňky vytahuje různé druhy kávy. Natáhne se k lednici, ale Peter ho zastaví s rukou okolo jeho boku. Přitáhne si ho k sobě a Harry se začne smát. Je to uchu lahodící zvuk.

"Sem hladovej, Parkere," zafuní Harry a usměje se i přes svůj naoko naštvaný výraz. "Dal si mi celkem zabrat, jestli si nepamatuješ."

"Pamatuju," zamumlá Peter, ovine Harrymu ruce kolem krku a vlepí mu pusu. Dalších pár minut pokračují v neúnavném líbání do té doby, než ho od sebe Harry odstrčí s tím, že má vážně hlad.

"Oh," řekne Harry překvapeným tónem, vztyčí prst do vzduchu a zastaví se. "Málem sem ti to zapomněl říct. Miluju tě," usměje se a zlehka přitiskne rty na Peterův krk.

Stále mu to každé ráno říká, stejně jako to dělal, když na něho byl Peter naštvaný tak moc, že měl pocit, že vybuchne. Ale vše je teď jiné. Oni jsou jiní. Trvalo dlouho, než se změnili - zlepšili - ale dokázali to. Společně. A pořád toho před sebou ještě hodně mají. Zamyslí se nad krabičkou s prstýnkem, který je schovaný v nočním stolku, a řekne si, že jednou. Ne hned, ale jednou. Jednou se zdá být blíž než kdykoli jindy.

"Já tebe taky."

***
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 31. prosince 2014 v 15:47 | Reagovat

škoda že už je konec :-( ale bylo to moc pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama