7. část

20. listopadu 2014 v 21:48 | Utsukushii Akumu |  All I Know, Is That The End's Beginning
Název povídky: All I Know, Is That The End's Beginning
Autor originálu: notfirewoodyet
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Caroli
Fandom: The Amazing Spider-Man
Pairing: Peter/Harry
Pokračování: 10 částí
Stručně: Má Peter zůstat nebo má odejít? Toť otázka, na kterou není snadná odpověď.
Varování: 18+, SLASH, AU, ANGST


***

Harryho zdravotní stav je jako na horské dráze. Některé dny stráví od rána do noci schoulený v posteli a sténá bolestí. Někdy ale vyjde na balkon, nasává do sebe čerstvý vzduch a naklání hlavu, aby na něj mohly dopadat paprsky slunce.

Přemýšlí nad tím, že by začal znovu brát, to je samozřejmé, a Peter je tu pro něj, když potřebuje vyslechnout. Oba se shodli na tom, že by se Harry ještě neměl vracet do práce. Výkonný ředitel, který ho momentálně zaskakuje, to bude muset ještě nějakou dobu zvládnout. Díky tomu se alespoň Harry nebude muset stresovat. Peter ho však stále musí uklidňovat ve chvílích, kdy po droze prahne tak moc, až skoro cítí v nose částečky bílého prášku.

Někdy Harrymu předčítá, aby ho uklidnil. Snaží se ze sebe vyloudit co nejvíce uklidňující hlas, zatím co si Harry uvelebí hlavu vedle Peterovy nohy. Jindy vytáhne stolní hry ze skříně na chodbě. Málem propukl v smích, když mezi nimi našel Candyland. Ani vlastně neví, proč tu hru mají, ale stejně ji vytáhne, protože si myslí, že to Harrymu vykouzlí na tváři úsměv.

Jsou ale chvíle, kdy nic nepomáhá, a Harry buší do Peterovy hrudi roztřesenými pěstmi a z plného hrdla křičí: "Potřebuju to, Petere!" Je však schopný ho udržet pod kontrolou. Harry se mu zhroutí v náruči, bojovnost pomalu opouští jeho tělo, a Peter skončí v podřepu u hlavních dveří s Harrym ležícím mu u nohou jako vzlykající hromádka kostí. Peter navrhne, že by se měl Harry zúčastnit anonymního setkání závislých na kokainu nebo poradenského sezení v léčebně, jak by to už měl dávno udělat, ale Harry zatvrzele odmítne a Peter to neochotně vzdá.

Někdy má Peter chuť prorazit díru do zdi a někdy má chuť praštit sám sebe, protože každé ráno, kdy se Harry probudí, a někdy i náhodně během dne, řekne Peterovi, že ho miluje, ale Peter mu to nikdy neoplatí. Nemůže.

Zkouší uklidňující čaje, kupuje více osmisměrek a posedává na kuchyňské lince, zatímco jim Harry vaří jídlo. Od té doby, co se vrátil z léčení, se o všechno vaření staral Peter, ale je načase, aby se o sebe začal starat sám. Peter jen dohlíží na to, že to opravdu dělá.

Jednu noc se dokonce nechá obměkčit, když se ho Harry zeptá, jestli by nemohl spát v posteli s ním. "Zůstanu na své straně," řekl Harry nesměle, stiskl ruce k sobě a zkousl si ret. "Jen sem se poslední dobou moc nevyspal a myslím, že mi pomůže, pokud tu budeš se mnou. Teda, jenom jestli chceš." Peter se na chvíli zamyslel. Věděl, že Harrymu nebylo dopřáváno tolik odpočinku, jak by mělo. Slyšel ho přecházet tam a zpátky po místnosti kdykoliv se probudil uprostřed noci, a tak Peter nerozhodně souhlasil, a když si lehnul, pevně se přitulil k okraji matrace, aby se nepřekulil k Harrymu. Ráno se probudil s rukou okolo Harryho pasu, zatímco Harry tiše chrápal do polštáře. Peter několikrát přejel rukou po Harryho boku, a pak vstal, aby se nasnídal.

Atmosféra mezi nimi je už méně napjatá, za což je Peter nesmírně vděčný. Špatný pocit v žaludku a ztuhlost za krkem mizí s každým dalším dnem. Jednoho večera si čte na pohovce, když vtom zaslechne, jak se se skřípotem otevřou dveře od ložnice. V momentě se posune, aby Harrymu udělal místo. Harry se natáhne pro deku na konci gauče, omotá ji kolem sebe a poté se s překříženýma nohama posadí. Otočí hlavu na stranu a potom prostě jen zírá. V naprosté tichosti zírá na Petera asi deset minut.

"Dělám něco obzvlášť zajímavého?" utrousí Peter a nepatrně pozvedne koutky úst.

"Ne," zasměje se Harry a zatahá za nit na kalhotách od pyžama. "Jen se dívám."

"Na co?"

"Na tebe," odpoví prostě a upře na Petera svůj pronikavý pohled.

"No, sem si jistej, že je tu spousta jiných, lépe vypadajících věcí, na které můžeš zírat," zamumlá, olízne si prst a přetočí stránku.

"Vůbec," nesouhlasí Harry. "A i kdyby, chci koukat na tebe."

"Když myslíš," pokrčí Peter rameny a neúspěšně se snaží ignorovat způsob, jakým jeho srdce hrozí, že mu vyskočí z hrudi.

V jedné chvíli si Peter v rukou upravuje knihu a v další letí kniha vzduchem a Harry Osborn mu sedí na klíně a hledí mu zpříma do očí. V hlavě mu začne řinčet jako na poplach a mezi prsty sevře pohovku.

"Harry, co to, sakra, děláš?" vykoktá ze sebe Peter a má pocit, že je zmražený na místě nebo omráčený paralyzérem.

Harry mu však neodpoví. Jen přiloží svá ústa na Peterova a zaplete mu prsty do vlasů, skoro až bolestivě za ně tahá a otírá se o Peterův klín. Líbá ho tak zoufale a skoro se ani nenadechne a už má rty opět přilepené na Peterovy. Peter mu ale polibky neoplácí a hlavou mu projde, jak se to Harrymu může vůbec líbit, když líbá někoho tak pasivního. Dokonce se Harryho ani nedotýká.

Peter nakloní hlavu dopředu, aby polibek prolomil, a Harry na něj shlíží s napůl zavřenýma očima. "Harry," povzdechne Peter a hřbetem ruky si otře rty. Nedokáže mu být tak blízko a cítit jeho chuť na rtech. "Nech toho."

"No tak, Pete," zaskuhrá Harry, zaboří hlavu do Peterova krku a začne mu rozepínat knoflíčky na košili. "Co se děje?" začne obdarovávat Peterovu pokožku polibky. "To už mě nechceš?"

To by stačilo. "Harry, slez, kurva, ze mě!" zakřičí Peter, odstrčí Harryho ze svého klína a vystřelí z gauče. Rukou si z krku otře sliny a nepřítomně je vetře do riflí.

"Co máš za problém?" odsekne Harry a ovine kolem sebe paže, jako by se styděl za to, co právě udělal.

"Uh, právě teď seš ty ten problém!" vykřikne Peter a vyhodí rukama do vzduchu. Poté se chytne za nos, aby se uklidnil. Nádech a výdech, říká si, když zavře oči.

"Harry," snaží se udržet si klidný tón. "Kterou část na 'Už spolu nejsme' nechápeš? 'Spolu' nebo 'nejsme'?"

"Petere," šeptne Harry a hlas se mu začne třást. Než pokračuje, několikrát polkne. "Chci říct, nechápu to. To ses prostě jednoho dne probudil a rozhodl se, že už mě nemáš rád? Že už mě nemiluješ?"

Kdyby to jen byla pravda, pomyslí si Peter, ale zavrtí nesouhlasně hlavou směrem k shrbené postavě na gauči. "Prostě to tak musí být."

"Říká kdo?" postaví se Harry nejistě na nohy. Utře si slzy, které mu stekly po tvářích.

"Já," odpoví Peter chladně a pozvedne obočí. "Já to říkám."

"Já jen-," zakloní Harry zklamaně hlavu a pomalu se narovná zpátky. "Nedokážu si představit, že bych se měl někdy rozhodnout, že s tebou nechci být."

"Vážně?" odfrkne si Peter a strčí si ruce do zadních kapes. "Nic, co bych kdy mohl udělat, by tě nedohnalo k rozchodu se mnou?"

"Ne," odpoví Harry rychle, jeho pohled a postoj působí nekompromisně.

"Dobře," prohlásí Peter lhostejně a začne se houpat v bocích. "Takže, kdybych tě podvedl, stejně bys se mnou zůstal?"

"Ano."

"Kdybych začal brát drogy, stejně bys se mnou zůstal?"

"Ano."

"Kdybych ti začal lhát, stejně bys se mnou zůstal?"

"Ano."

"To jako vážně?" zeptá se Peter nevzrušeným tónem a zkřiví obočí.

"Petere, kterou část na 'Miluju tě' nechápeš? 'Miluju' nebo 'tě'?" Díky Harrymu to vše zní tak jednoduše, ale není. Je to všechno, jen ne jednoduché. Peter rozčileně vzdychne a kousne se do rtu. Harrymu to nedochází. Ani nemůže.

"Harry, tobě se to snadno říká, protože tohle jsou pro tebe jen hypotetické a taky buď, anebo situace." V Harryho očích vidí narůstající bolest. "Ale pro mě je to opravdové. Podvedls mě, ne jednou, ne dvakrát, ale třikrát, seš závislák a ani nevím, jak dlouho už mi lžeš. Jak můžeš vůbec věřit tomu, že bych po tom všem s tebou chtěl ještě být? Člověk vydrží hodně, ale tohle už je moc."

"Petere," sesune se Harry na Peterovu hruď a sevře jej zezadu kostnatými prsty. Peter mu objetí neopětuje. Ví, že Harrymu ubližuje, a rozhodně si to neužívá. Bolí ho jen vědomí toho, jak velké bolesti má, ale nedokáže předstírat. Ne v tomhle.

"Omlouvám se," vzlykne a sevře Peterovu košili ještě pevněji. "Tak moc se omlouvám. Promiň mi to." Sype ze sebe ta slova jako modlitbu, opakuje každý řádek, jako by ho to mělo očistit od každé hrozné věci, kterou kdy udělal, a všechno zázračně napravit. Ale to se nestane. Nic to nespraví. "Miluju tě," zašeptá, jeho slzy máčí Peterovu košili a s každým Harryho vydechnutím naráží horký dech na Peterův hrudník. "Miluju tě," šeptne znovu, jedinou věc, kterou si je stále jistý.

"Slyším tě, Harry," zkousne si Peter rozechvělý ret. "Jen tomu už nevěřím."

Harry ztratí poslední zbytek kontroly, co nad sebou má, a sesune se k zemi, svíraje slabýma rukama Peterovy kotníky. Peter se nikdy v životě tak nepřemáhal, aby se nerozbrečel. V krku má knedlík z toho, jak moc se to snaží zadržet, a rychlým mrkáním se snaží rozehnat slzy v očích. Nechce vidět Harryho žadonit nebo prosit nebo plazit se mu u nohou. Poklekne vedle rozklepané postavy a zatne ruce podél boků, aby odolal pokušení se k němu natáhnout. Ví, co musí říct, aby toho Harry nechal, ale nemůže, ani kdyby se o to pokusil.

Neodejde, jak by to nejradši udělal. Nechce, aby do toho Harry zase spadl. A tak se přesune do rohu nejbližší zdi, bradou se opře o kolena a čeká, až se Harry uklidní. Trvá mu to hodiny. Vzlyky utichnou, pohyb jeho hrudi se postupně zpomalí a pak je konečně ticho. Jediným zvukem v bytě je tiché bzučení ledničky a tikot hodin. Harry usnul.

Peter jej zvedne ze země a odnese ho do postele. Kůže jej pálí s každým přibývajícím krokem. Čeká asi tři čtvrtě hodiny, aby se ujistil, že Harry doopravdy spí, a poté si vezme ze stolku mobil, aby se podíval, kolik je hodin. Na zářícím displeji vidí 00:35.

Po špičkách vyjde ven hlavními dveřmi, potichu za sebou zamkne a vydá se směrem k nejbližší stanici metra. Míří do Queens. Nemá dobrý pocit z toho, že vzbudí tetu May, jak on alespoň doufá, z poklidného spánku, ale je konečně připravený si promluvit, o všem, a potřebuje, aby právě ona byla první, kdo jej vyslechne.

***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katka katka | 21. listopadu 2014 v 15:20 | Reagovat

nedokážeš si ani představit jak moc sem se musela snaži abych se nerozbrečela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama