2. kapitola

28. července 2014 v 16:42 | Utsukushii Akumu |  Drunken Slurs
Název povídky: Drunken Slurs
Autor originálu: Oshikake
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: suicide_is_my_father
Fandom: One Direction
Pairing: Harry/Louis
Pokračování: 3 kapitoly
Stručně: Louis se musí setkat s otcem. Změní otcovy opilecké řeči pohled na jeho vztah s Harrym? A pokud ano, tak k lepšímu?
Varování: 18+ pro pozdější kapitoly, SLASH, ANGST, FLUFF***

"Domov, sladký domov." Harry pověsil kabát na věšák, vzal do ruky Louiho tašku a zvolal: "Mami, jsem doma!" Anne přiběhla nadšeně do místnosti a stiskla Louise ve svém náručí.

"Lou, tak dlouho jsem tě neviděla! Naposledy, když jsme byli na nákupech!" Odtáhla se od něj a přejela mu rukama po ramenech.

"Já vím. Stýskalo se mi," usmál se Louis. Připadal si tu tak přirozeně, jako doma. Byl to příjemný pocit. Harry s úsměvem na tváři pozoroval Louiho, který se s hlubokým nádechem vydal ke schodům a nahoře přešel ke dveřím doprava. Při vstupu do pokoje se musel pousmát nad tím, jak celý voní po Harrym. Zul si boty, položil se na postel a přitulil se k přikrývce.

"Lou? Máma říkala, že se chystá někam pryč. Co říkáš na to, že bychom si udělali večeři a pak se podívali na nějakej film?" Harry si lehl vedle něj, a když ho do nosu trkla Louiho vůně, ucítil v břiše zvláštní šimrání.

"Jasně, to zní dobře," odvětil Louis a zahleděl se do Harryho smaragdově zelených očí. Pozastavil se nad tím, jak světle působí v kontrastu s panujícím ponurým počasím. Harry se neubránil úsměvu, když si uvědomil, jak okatě spolu neustále flirtují. Vzal Louise za ruku a začal jej obdarovávat polibky na klouby prstů. Najednou se ve dveřích objevila Harryho matka a Lou v rychlosti zareagoval tak, že to vypadalo jako přetahovaná.

"Odcházím. Ne, že to tu podpálíte," zasmála se, když Louis zakňučel, že se vzdává. Zavřela za sebou dveře a rychle seběhla po schodech dolů.

"Tak konečně máme asi tak na čtyři hodiny celý dům pro sebe. Půjdeme vařit?" Políbil Harry Louiho na špičku nosu.

"Tak jo, co třeba?" Louis na sobě stále pociťoval napětí, které se ho od rána drželo.

"Um… Instantní nudle?" Poškrábal se Harry nesměle za krkem.

"Klidně, když se do nich přidá nějaká zelenina, tak nejsou tak špatné," reagoval Louis, zatímco scházel ze schodů. Harry se přistihl, že až příliš dlouho zírá na Louiho zadek, který se vyjímal v celé své kráse v neskutečně uplých, světle zelených riflích. Dostal se ze svého zasnění právě včas, kdy sešel k poslednímu schodu a málem si zlomil kotník.

"Máš tam co šoupnout?" zeptal se Louis a otevřel balení nudlí.

"Ne, počkej, co?" podíval se na něj Harry s otevřenou pusou.

"Zeleninu? Do těch nudlí?" potlačil Lou smích, když mu došlo, jak to Harry asi pochopil.

"Jo, uděláme ji na páře? Stejně mám jen zmraženou," zamumlal Harry, otevíraje mrazák.

"Můžeme. Máš tam i mrkev?" zeptal se Lou s vážným výrazem. Mrkev měl doopravdy moc rád.

"Jasně, že jo, prcku," vytáhl Harry sáček se zmraženou mrkví a další zeleninou. Lou automaticky vyndal dvě pánve a Harrymu se na tváři objevil náznak úsměvu. Stále si pamatoval, kde co najde. Louis do pánviček napustil trochu vody a položil je na plotýnky. Harry vložil nudle do vody, zeleninu dal do napařovače, zakryl ji pokličkou a přešel do obýváku, kde se Louis přehraboval kopou DVDček.

"Na co se chceš dívat?"

"Hm… Na Vymítače ďábla," reagoval Harry a málem se potrhal smíchy, když se na něj Louis otočil s kamenným výrazem ve tváři.

"Dobře, tak na Bambiho," odvětil Lou žertovně.

"Řekni Hledá se Nemo a nemusíme se dál dohadovat."

Místností se rozezněl Louiho smích. Probíral se směsicí filmů a snažil se najít ten s obrázkem oceánu. "Musím je seřadit podle abecedy," natáhl Louis prst k tlačítku a spustil film.

"Tak to hodně štěstí. Máme jich něco přes stovku."

"A my máme čtyři hodiny, Hazzo." Začal opakovat po rybce na začátku filmu, jejíž jméno si nedokázal nikdy zapamatovat: "Nemůžu uvěřit, že za pár dní budeme mít děti!" Vypískl nadšeně. Vyděšeně zalapal po dechu, když nevědomky šáhl po filmu Mistr loutkář, který navždy změnil jeho pohled na loutky. Harry jej mlčky pozoroval a culil se nad tím, jakého šaška ze sebe Lou dokázal udělat.

"Myslím, že je to jídlo už hotové." Harry se v rychlosti přesunul do kuchyně, aby mu z filmu moc neuteklo. Z obýváku jen zaslechl radostné 'Dobře!'. Otočil se ke sporáku a zazubil se při pohledu na světlé, zkroucené nudle a horkou zeleninu. Uslyšel, jak se děj filmu pozastavil a sekundu nato vběhl Louis do kuchyně. Harry se nad tím opět pousmál a posypal nudle kořením. Louis nadšeně pozoroval každý jeho pohyb.

Chápal, proč se tak Lou chová. Věci, co jeho otec řekl. Louis se na všechny ty hrozné myšlenky, co mu probíhaly hlavou, snažil zapomenout. Taková byla jeho obrana. Zdálo se, že Louis má za to, že děti se k nepříjemným věcem nevrací, a pokud dokáže myslet jako dítě, tak stejně tak dokáže i jako dítě zapomenout. Harry Louimu rozuměl. Dokázal vysvětlit většinu jeho činů.

No… Až na ty pohledy. Těm nerozuměl. Lou při nich vždy vypadal, jako by se doslova učil nazpaměť všechny Harryho křivky. Způsob, jakým mluvil, působilo to, jako kdyby měl na duši neskutečný klid. Jak se na Harryho pokaždé zaměřoval pohledem, když neseděli vedle sebe. Harry nechápal, proč cokoliv z toho Lou dělal, ale vůbec mu to nevadilo. Protože on takový občas taky byl.

"Všechno v pohodě, Hazzo?" Natáhl se Louis pro svou porci a přešel s talířem ke stolu. Přesně to byl ten pohled. Lou se na něj téměř nevinně zadíval, s očima doširoka otevřenýma, ve kterých se leskla zvědavost a obavy, a zmateně našpulil rty.

"Jasně, zlato. Jen mě pořád trápí to dnešní ráno."

"Brouku, zapomeň na to. Nic to nebylo, už jsem si vyslechl i horší věci," odpověděl Louis a působil při tom, jako by z minuty na minutu zestárl o dvacet let. Pak si ale strčil do pusy pořádnou porci nudlí a sekundu nato zkroušeně vyplázl popálený jazyk z pusy. Starý dobrý Louis byl zpátky.

"Dobře." Harry dojedl poslední zbytek jídla a následně opláchl obě dvě misky. Přešel k pohovce a opět spustil film. Louis se k němu přidal a posadil se vedle něj. Přitiskl si k tělu kolena a opřel se o Harryho, který okolo něj ovinul paži. Jak film pokračoval, Lou byl čím dál víc unavenější. Začalo se připozdívat.

-----

Když se Louis probudil, byl už dávno zachumlaný v posteli a vedle sebe pocítil známou přítomnost někoho druhého. Převalil se na druhý bok a pohledem se setkal s Harrym.

"Proč jsi vzhůru a já ne? Můžeš mě probudit, víš, nemusíš se bát," zašeptal Louis ospale, prohlížeje si Harryho zblízka. Už nevypadal ani tak unaveně, jako spíš šťastně a spokojeně, že leží vedle něj.

"Protože se mi nechtělo spát a ani jsem usnout nemohl, seš rozkošnej, když spíš." Louis k němu natáhl ruku a začal si hrát s jeho kudrlinkami. Kdyby mohl, tak by Harry vrněl blahem. Nikdy nedokázal přiznat, jak moc mu na tom klukovi záleželo… Jak moc ho miloval. Ano, to si připustit dokázal. Doopravdy mu na něm záleželo, na tom, jak ho Louis uměl rozesmát, jak se smál Harryho vtipům, i když nebyly vůbec srandovní. Na tom, jak láskyplně vůči němu Louis působil, ať už na pódiu, ve video denících nebo jen při obyčejném nakupování. Jak tu pro něj vždy byl, laškovně jej objímal nebo pusinkoval na tvář, ovinul kolem něj ruku nebo si s ním propletl prsty.

Ani sekundu se nerozmýšlel, zavřel oči a přisunul se k Louimu. Na rtech ucítil jeho teplý dech. Zbývalo jen několik centimetrů, než se jejich rty střetly. Louis se pod polibkem zachvěl, byl to za ten den už druhý a zároveň oficiální polibek. Zbožňoval, když se líbali, když se ho Harry dotýkal, díval se na něj, mluvil jen na něj. Zbožňoval, když mu Harry zpíval každou pitomou písničku, která ten den hrála v rádiu.

Harry sjel rukou k Louimu pasu a přitáhl si jej k sobě blíž. Louis sebou zavrtěl, když ho zalechtaly Harryho ruce, kterými mu přejížděl po bocích. Ale museli přestat. Ani spolu nechodili, a pokud by to zašlo moc daleko, nezničilo by to jejich vztah?

"Harry?" Odtáhl se od něj Louis. Jeho uším nemohl uniknout chtíč, který ve svém vlastním hlase zaslechl.

"Ano, Boo?" Podíval se na něj Harry zmateně.

"Můžeme zůstat jen u líbání? Nechodíme spolu a nejsem si jistý, jak by nás... to ovlivnilo," řekl Lou skoro až provinile, jako by snad Harryho zklamal.

"Jasně, zlato. Pokud to tak chceš, tak s tím nemám problém. Respektuju to," zašeptal Harry a přivinul Louiho k sobě.

"Můžeme se jít dívat na telku?" navrhl Louis nevinně.

"Jistě." Harry vstal z postele a pomohl Louimu na nohy. Vyšli ze dveří a Harry omotal zezadu kolem Louise své paže. Sehráli své kroky a společně tak sešli schody, s Harryho obličejem zabořeným do křivky Louiho krku a s Louim, který jej obdarovával polibky na tvář.

Posadili se na gauč, propletli si nohy a Harry se natáhl pro ovladač. Louis si položil hlavu na jeho hruď a poslouchal klidný tlukot jeho srdce. Otřel se tváří o jemný materiál Harryho bílého trička a zívnul si.

"Ty, Harry?"

"Ano, Lou?"

"Šel bys se mnou ven?"

V Harryho obličeji se zračila zmatenost. "Myslíš jako pro poštu nebo tak něco?"

Louis se zahihňal a tiše zamručel: "Ne. Myslím jako na rande."

"To jako vážně? Nemluvíš náhodou ze spaní?" štípl Louiho něžně do tváře.

"Au! A ano, myslím to vážně," pousmál se Lou nad tím, jak se Harrymu rozšířily oči.

"Jasně, že jo," zakřenil se Harry od ucha k uchu.

"F-fakt?" podivil se Louis nad tím, jak jistě Harry zněl.

"Ano, miláčku. Prakticky už spolu jsme, s tím jak se chováme, takže si myslím, že by se mi chození s tebou vážně líbilo. Jsem s tebou moc rád."

"Jak dlouho jsem spal?" podíval se na něj Louis svýma modrýma očima.

"Tak hodinu. Máma volala, že zůstane u kamarádky, když bude venku tak dlouho. Nechce nás budit, abychom pak na ni byli naštvaní," odpověděl Harry nepřítomně, zatímco si hrál s Louiho karamelovými kadeřemi.

"Dobře, to je fajn! Ooh! V telce jde Strašení!" vypískl Louis. Harry přestal přepínat kanály a nechal tam onen seriál. Na obrazovce zrovna probíhal proces vymítání, a když to Louis uviděl, zabořil hlavu do Harryho hrudníku a v ruce pevně sevřel kus jeho trika.

"Proč máš z vymítání takový strach?"

"Je to hrozný!" zahučel Louis. Harry pocítil, jak se Louis třese už jen při pouhém pomyšlení na něco takového.

"Proč? To kvůli té představě boje ve vlastním těle s nějakým zlým duchem?" Podíval se na Loua, který se mu svíjel na hrudi.

"Musím jít na záchod, teď. Fakt díky," sklonil Louis pohled na matoucí uzel jejich nohou. "Rozmotejme se, než si vyvrtnu kotník."

Harry se zakřenil a natáhl pravou nohu, čímž uvolnil jednu z Louiho zamotaných končetin. Louis nadzvedl levé lýtko, kterým se přidržoval Harryho nohy; tu Harry následně nadzvedl a Louis tak konečně vytáhl zbývající končetinu zpod Harryho. Pravá noha už se poté dostala na svobodu sama. Rozběhl se ke koupelně a zavřel za sebou dveře.

Harry v tichosti vstal z pohovky, překročil šesté vrzající prkno na podlaze a postavil se před dveře od koupelny. Slyšel tekoucí vodu, její zastavení, několik kroků a poté přišlo zatočení klikou.

Z Harryho hrdla se vydral hlasitý výkřik, jenž se rozezněl temnou chodbou. Popadl Louise, který řval, jako kdyby ho brali na nože, kolem pasu a hodil s ním na gauč. Ten omotal kolem Harryho své nohy a přitiskl kolena k sobě, čímž jej donutil vydechnout.

"Ty seš takovej posera, Boo Beare! Jen jsem zakřičel!" Sesunul se na něj Harry v záchvatu smíchu.

"Jo a pak jsi mě drapl! Už jsem si myslel, že mě přišla samotná Bloody Mary stáhnout do pekla!" Vrtěl se a kroutil sebou Louis pod silnou, štíhlou postavou kudrnatého chlapce.

"Za ty dvě desetiny sekundy, co mi trvalo tě popadnout, sis pomyslel 'Jo, je konec, sbohem krutý světe.'?" opřel se Harry o lokty.

"Ano," odpověděl Louis s naprostou vážností. Lehce našpulil rty, když se Harry ani o píď nepohnul. Navzájem si hleděli do očí. "Dej mi pusu."

Harry se k němu s úsměvem naklonil a letmo jej políbil.

"Myslím tím polib mě, Harry," zadíval se Louis na Harryho plné, lákavé rty. Ten se znovu pousmál a obdaroval Louiho dlouhým a pomalým polibkem. Uvolňujícím, ale zároveň vášnivým a milujícím; to vše dohromady v jednom spalujícím doteku rtů. Harry pootevřel ústa a jazykem přejel Louimu po spodním rtu. Lou vzrušeně vklouzl jazykem do Harryho pusy a třel se s ním o ten jeho, díky čemuž Harry skoro až vrčel slastí. Louis se zatřásl a Harry téměř zasténal jeho jméno, pronikaje jazykem dál do Louiho úst.

Louis byl plný vzrušení, bylo skvělé vidět Harryho takhle. Tichý, něžný chlapec ukázal svou dominantní a mocnou stránku, kterou Lou tak miloval.

Vtom Harry přestal.

"H-Hazzo?"

"Říkal jsi, že nechceš zacházet do extrémů, že jo? Že se bojíš, že by to mohlo změnit naše názory na nás? Nevyužiju tě, Lou. Pokud na to ještě nejsi připravený, tak bychom už dál neměli zacházet. Protože pokud v tomhle budeme pokračovat, možná už nebudu moct přestat."

Louis se na Harryho šokovaně podíval. Zároveň byl ale neskutečně vděčný za to, jak moc Harry jeho přání respektoval.

"Miluju tě," vtiskl mu Louis na rty letmou pusu.

"A já tebe. Pojďme se trochu prospat," postavil se Harry na nohy a protáhl se.

***
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sungji Sungji | 28. července 2014 v 17:20 | Reagovat

sladké :D Heh nedivím se, že je Loui tak posraný z hororů *plně souhlasí* :D Jinak, přemýšlela jsi nad tím začátkem u Nema? :D Pouštěla sis ho? :D Nemůžu se dočkat, jak to skončí :D Snad to bude mít nějaký zvrat :)

2 Shane Shane | 11. srpna 2014 v 13:53 | Reagovat

Strašně mě "sere", jak je ta povídka úžasná, prostě ta slova hltám, nikdy v životě se mi tohle nestalo, mám úplně jasnou vizi a představu, jak to všechno asi vypadá, navíc je to tak s prominutím kurevsky dobře přeložený, že se bojím rozkliknout odkaz na třetí kapitolu když vím, že je poslední.

3 Katy Katy | 30. října 2014 v 1:56 | Reagovat

O_O  O_O tohle je perfektní kapitola O_O  :-) souhlas s Louim ..taky nesnáším horory :-?  :-x  :-x  :-! ..jinak ..ten konec ..aaaww že by se nemohl zastavit..asi sem umřela ???  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama