Not So Secret Admirer

21. května 2014 v 15:44 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - slash (The Amazing Spider-Man)
Název povídky: Not So Secret Admirer
Autor originálu: kate882
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Shanie
Fandom: The Amazing Spider-Man
Pairing: Peter/Harry
Pokračování: Ne
Stručně: Peter sice Valentýn nenávidí, ale to neznamená, že se nezapojí do jeho dění. Protože kdy jindy není na anonymním vyznání lásky nic divného?
Varování: SLASH, AU


***

Drahý Harry,

Osobně Valentýn ze srdce nesnáším. Lidi se předhánějí v tom, kdo komu koupí dražší dárek, aby tomu druhému dokázal, že ho miluje, a prodejci na tom akorát tak vydělávají. Nicméně, vypadá to, že je to jediné období v roce, kdy na anonymním vyznání lásky není nic až tak divného. A tak ti i přes svůj odpor k tomuto dni posílám tenhle dopis.

Nepatřím zrovna mezi lidi, kteří dokáží přesně určit moment, kdy se zamilovali. Vlastně ani nedokážu pořádně popsat svoje pocity. A i když nevím, kdy přesně jsem se zamiloval, vím přesně, kdy jsem si to uvědomil. Ani jsi u toho nebyl, to je na tom to divné. Byl jsem v obchodě nakoupit vajíčka, když vtom jsem si najednou pomyslel 'Do háje, jsem zamilovaný do Harryho Osborna.' To je asi dva roky zpátky. Já vím, je to poněkud divné uvědomit si něco takového zrovna v obchodě, ale prostě to tak bylo. Naštěstí jsem v tu chvíli ta vajíčka nedržel, jinak by skončila jistojistě na zemi.

Kvůli tomuhle špatně načasovanému procitnutí jsem poslední dva roky strávil tak, že jsem se snažil dokopat se k tomu, abych ti to pověděl. Zároveň jsem však přesvědčoval sám sebe, že je hloupost cokoliv říkat, protože ty to tak asi necítíš. Koneckonců, podle toho, že máš každý měsíc novou modelku s bujným poprsím, jsem usoudil, že na kluky asi nebudeš.

Takže tohle je takový kompromis. Dopis, ve kterém se můžu vypsat ze svých pocitů, aniž by tu zaznělo mé jméno.

Harry Osborne, jsem do tebe blázen.

-Anonym

Harry ten den našel ve skříňce několik valentýnských přání, ale při pročítání dopisu zvedl překvapeně obočí. V další vyučovací hodině sepsal odpověď.

Petere,

Pokud chceš zůstat anonymní, možná by pro příště bylo vhodné něco takového vytisknout. Tím pádem pak nikdo nepozná tvůj rukopis. Jen takový malý tip. Obzvlášť, když píšeš někomu, kdo tě zná roky.

Dále si myslím, že místo usuzování by ses měl příště na orientaci daného člověka zeptat. Jen si vzpomeň na svůj více než roční vztah s Gwen Stacey. Nezapomínej, že existuje něco jako bisexualita. O tobě bych si taky nikdy nepomyslel, že se ti líbí kluci, vzhledem k tomu, že jsi chodil jen se samýma holkama.

Co se týče tvého přiznání, chtěl bych ti říct, že to cítím stejně. Kéž bys mi to řekl už tehdy před dvěma lety, kdo ví, kde bysme teď byli. No, každopádně, předpokládám, že je to teď na mně, protože mezitím co já píšu tohle, ty se stále považuješ za tajného ctitele.

Petere Parkere, šel bys se mnou o víkendu na rande?

-Harry.

Při čtení vzkazu, který našel ve skříňce, se Peter začal lehce červenat. To s tím rukopisem si měl vážně uvědomit, ale byl až příliš nervózní. Dokonce ani nebyl schopný ten vzkaz hodit do Harryho skříňky, a tak požádal Gwen. A dalších pět minut strávil tím, že se snažil zjistit kombinaci zámku, aby vzkaz vytáhl, než ho Gwen odtáhla do třídy.

Harry,

Moc rád.

-Tvůj ne-už-tak-tajný ctitel

Tak zněla krátká odpověď, kterou Harry obdržel.

Jelikož se už blížil konec výuky a nemohli by si dál dopisovat, rozhodl se, že na Petera po škole počká a domluví se s ním na to rande. Koneckonců, stejně ho jako obvykle vezl domů.

Stál opřený o auto, když v tu se vynořil Pete a stydlivě se na něj z dálky usmíval.

"Co třeba v sobotu v poledne?" Zeptal se Harry, otevíraje pro Petera dveře u spolujezdce.

Peter jej obdařil zářivým úsměvem jak z reklamy na zubní pastu. "To zní dobře."

"Skvěle. Tak já tě vyzvednu. Jo a ještě něco…" Prohodil Harry, když si sedl do auta.

"Ano?"

Harry se k Peterovi naklonil a políbil jej. "Tohle." Zašeptal, nastartoval a zamířil směrem k Peterovu domu.

***
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Broken.Loony Broken.Loony | 21. května 2014 v 16:53 | Reagovat

Stručné, ale výstižné! :D a zároveň moc milé :)) ..no jo je třeba se obklopovat vším, co je CUTE :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama