Best Day Of My Life

25. května 2014 v 0:03 | Utsukushii Akumu |  Jednorázové povídky - slash (The Amazing Spider-Man)
Název povídky: Best Day Of My Life
Autor: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Shanie
Fandom: The Amazing Spider-Man
Pairing: Peter/Harry
Pokračování: Ne
Stručně: Když se Harry dozvěděl, že je Peter Spider-Man, myslel si, že už jej ničím nedokáže tak překvapit.
Varování: SLASH, AU


***

Přípravy probíhaly v plném proudu. Několik sluhů a služebných pobíhalo splašeně po celém sídle Osbornů a připravovali pro svého pána narozeninovou oslavu. Celý dům byl vyzdoben Harryho oblíbenými liliemi, na zábradlích byly rozvěšeny balónky a po celém hlavním sále byly rozmístěny švédské stoly s jídlem a pitím. Samozřejmě nemohla chybět také pořádná dávka alkoholu.

Harry pozval spoustu svých známých, bývalých kamarádů ze školy i spoustu vlivných bručounů, kterým poslal pozvánku jen ze slušnosti, ale nejvíce ze všeho se těšil na svého přítele Petera. V poslední době měl kvůli narůstající kriminalitě pořádně nabitý program pronásledováním zločinců, a tak nebýval často doma a nemohl se Harrymu věnovat tak, jak by si přál.

Postavil se před velké zrcadlo v ložnici a začal se před ním upravovat. Nemohl se ubránit úsměvu, když si vzpomněl na Petera a uvědomil si, jak moc je díky němu vlastně šťastný. Když se před čtyřmi lety dali dohromady a Pete mu řekl o svém tajemství, nemohl tomu uvěřit. Peter Parker, jeho dlouholetý kamarád z dětství, je Spider-Man. Znělo to šíleně, až neuvěřitelně.

"Děláš si ze mě srandu? Protože pokud jo, tak-" Peter jej vzal jedním rychlým pohybem do náruče a než si Harry stačil cokoliv uvědomit, stáli na vrcholku věže Oscorp.

"Co-to-oh můj bože," zakoktal se Harry, když zhlédl dolů a uviděl pod sebou celý New York. "Pete…" otočil se k němu a nevěřícně si jej prohlížel.

"Tak co, už mi věříš?" podíval se na něj Pete váhavě a zkřivil koutky rtů do nepatrného úsměvu. Přikročil blíže k Harrymu a omotal kolem něj své svalnaté paže.

Ten se pod jeho dotekem slabě zachvěl. Upřel na Petea své modré oči, položil mu ruku na tvář a pousmál se. "Petere Parkere, čím mě ještě překvapíš?"

-

Oslava měla už za hodinu začínat a Peter pořád nikde. Harry začínal být nervózní. Co když se mu něco stalo? Teď, když věděl, kam neustále mizí, míval o něj ještě větší strach.

Vytáhl z kapsy mobil a urychleně vytočil Peterovo číslo.

"Ano?" ozval se po pár sekundách z telefonu známý hlas.

Harry si v duchu oddychl. "Petere, jsi v pořádku? Měl jsem o tebe starost, neozval ses," přiznal. Nebyl zvyklý dávat najevo jakékoliv láskyplné emoce, ale když se jednalo o Petea, nemohl si pomoct. Byl jeho největší a zároveň jedinou slabinou.

"Jsem, omlouvám se, zrovna jsem předal policii skupinku zlodějů," odpověděl zadýchaně Peter.

Harry se nevědomky pousmál. Naprosto živě si to dokázal představit. Byl na něj tak moc pyšný. Peter, jeho zachránce. Strážce celého města.

"Ale stihneš přijít včas, že jo? Těším se na tebe."

"Jasně, že jo," přitakal Pete. "Zlato, promiň, ale musím už běžet, no, nebo spíš letět," zasmál se. "Uvidíme se na oslavě."

"Dávej na sebe pozor!" Dodal ještě Harry a zavěsil.

-

Odbila osmá hodina večerní a Harryho přítel stále nikde. Dům už byl nacpaný hosty a oslava měla pomalu ale jistě začít.

Vtom ucítil Harry v kapse slabé zavibrování.

Harry, moc se omlouvam, ale vyskytly se komplikace. Dorazim hned, jak to bude mozne. xoxo

Harry přejel očima obsah stručné zprávy a zklamaně si povzdechl. Co s tebou, Pete. S něčím takovým se zřejmě musí počítat, když máte za přítele superhrdinu.

Vešel do hlavního sálu s vidinou, že přivítá všechny přítomné, ale namísto toho se zmateně rozhlédl kolem. Světla byla zhasnutá a na protější zdi místnosti se s hudbou v pozadí spustilo promítání nějakého videa. Po prvních pár sekundách mu došlo, že se jedná o společná videa Petera a Harryho sestříhaná do jednoho.

S širokým úsměvem na tváři pozoroval záběry z jejich dovolené na Havaji, táboření v lese, návštěvy Japonska a dalších krásných společných chvil.

Na konci videa se objevil pouhý nápis Otoč se. Harry tak poslušně udělal a setkal se tváří v tvář s Peterem, který byl netradičně oháknutý v košili. Překvapeně vykulil oči.

"Co tu-psal jsi přece, že nepřijdeš," vyhrkl šokovaně.

Peter se na něj zazubil. "Snad sis vážně nemyslel, že bych si nechal ujít začátek tvé oslavy." Chytil ho za ruku a propletl si s ním prsty.

"Harry…," odmlčel se, "jsem do tebe blázen snad už od chvíle, co ses na mě poprvé ve škole usmál. Vím, že to se mnou není jednoduché, ale přísahám, že tu pro tebe vždycky budu, ať už se stane cokoliv. Miluju tě, jsi moje všechno a jediné, co chci, je mít možnost ti to po celý zbytek života dokazovat. A tak se tě teď ptám…" Vtom si poklekl a z kapsy vytáhl malou černou krabičku, kterou jedním rychlým pohybem otevřel. "Harry Osborne, vezmeš si mě?"

Harrymu se v očích zaleskly slzy. Tak tohle vážně nečekal. Vzpomněl si na ten den na střeše Oscorpu, kdy si myslel, že nic jiného jej už nedokáže od Petera tak šokovat. Očividně se mýlil.

"Já…," vydechl, "ano, samozřejmě, že vezmu."

Peter radostně vstal a navlékl Harrymu na prsteníček krásný zásnubní prsten.

"Miluju tě," zašeptal Harry dojatě a obdařil Petea vášnivým polibkem. Ten ho sevřel v náruči a rukou mu zajel do vlasů.

Harry Osborn se nikdy necítil štastněji.

V sále se rozsvítila světla a všichni hosté začali nadšeně tleskat.

Oslava mohla začít.

***
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shane Shane | Web | 25. května 2014 v 14:04 | Reagovat

Co si budeme povídat, skvělá povídka, moc jsi mě překvapila :) A myslím, že jak to přeložíš do angličtiny, bude to mít takové to své roztomilé kouzlo a určitě si získáš přízeň i zahraničních čtenářů :P :P :*

2 Broken.Loony Broken.Loony | 29. května 2014 v 0:00 | Reagovat

uaaha! Tak tohle je hodně dobré Můras :) se nezdáš :D tleskám :)

3 Chem Chem | 23. února 2017 v 0:08 | Reagovat

Awww, krasne. Pete aky romantik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama