And the Fake Christmas Cheer

16. prosince 2013 v 4:13 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - femslash (2 Broke Girls)
Název povídky: And the Fake Christmas Cheer
Autor originálu: ISEanity558
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Shanie
Fandom: 2 Broke Girls
Pairing: Max/Caroline
Pokračování: Ne
Stručně: Max konečně prožívá Vánoce, co za něco stojí.
Varování: FEMSLASH


***

Max tuhle roční dobu neměla vůbec v oblibě. Nenáviděla Vánoce. Nesnášela, jak byli všichni kolem ní šťastní a nadšení jen kvůli pitomým svátkům. Celé to divadlo ji přivádělo k šílenství.

Lehla si pod směšně vypadající umělý stromek, vedle kterého by i nazdobená větvička působila jako vánoční strom z centra New Yorku. Vzhlédla ke světýlkům a levným ozdobám a zamyšleně si povzdychla.

Během Vánoc bývala smutná víc než kdy jindy. Vždy si vzpomněla na svého povalečského prochlastaného tátu a na mámu, která ji opustila. Většinou trávila Vánoce sama.

Ale letos to bylo jiné. Měla teď Caroline.

Ta k ní jako na zavolanou došla a posadila se vedle. Vánoční osvětlení na ni vrhalo jantarově žluté odlesky a Max od ní nedokázala odlepit oči, zatímco ji sledovala, jak se snaží najít tu správnou polohu. Pod malým stromkem bylo spoustu místa. Holky se rozhodly, že si předají dárky, které si daly už předtím.

Max dala Caroline vypálené cédéčko se všemi jejími oblíbenými písničkami. Až si ho pak bude přehrávat pořád dokola, a to jediné, co se bude ozývat z repráků, budou hitovky od Britney Spears, Ke$hy a Carly Rae Jepsen, bude toho zřejmě litovat. Nejspíš jí ho pak bude muset i někam schovat.

Caroline jí pořídila použitého kuchyňského robota. Mísa byla sice promáčknutá, šlehací metla byla ohnutá a motor se čas od času zasekl, ale Max věděla, že si na něj Caroline dlouho odkládala svoje dýška stranou. A zmizení jednoho z párů jejích milovaných bot na podpatku taky nezůstalo bez povšimnutí. Fakt, že je nejspíš dala do zastavárny, aby měla dostatek peněz na robota, ji uváděl do ještě větší deprese.

Max za dárek pro ni neutratila ani cent. Byl tak neosobní, že by si za to dala nejradši facku. Stačilo jen stáhnout pár písniček a ukrást prázdné CD z Hanovy kanceláře.

Chtěla, aby Caroline prožila Vánoce, jaké si přála, a utratila za jejich přípravu všechny své úspory. Chtěla, aby se aspoň na chvíli cítila uvolněně a šťastně. Nakoupila všechny ozdoby, vánoční stromek a nezapomněla ani na krocana k večeři.

Max jí dala jediný dárek, který si mohla dovolit. Předstírala kvůli ní. Kvůli holce, která vedle ní ležela s hlavou opřenou o její rameno, předstírala, že má Vánoce ráda. Udělala by cokoliv, jen aby ji viděla se usmívat.

Čas Vánoc byl pro obě deprimující. A tak taky obě předstíraly. Nehledě na to, jak jim bylo celé to období nepříjemné, měly alespoň sebe. Měly alespoň s kým trávit Vánoce. To bylo vše, na čem záleželo.

Ticho panující v místnosti přerušila Caroline, když se tiše zeptala: "Chceš být sama?"

"Ležíš tu se mnou jen deset minut," pousmála se Max.

"Tak chceš?"

"Ne," odpověděla Max s vážným tónem v hlase. "Nebyla jsem sama celou noc, proč bych chtěla být sama teď?"

Caroline vzala Max za ruku. "Děkuju."

"Za co?"

"Tohle jsou jedny z nejlepších Vánoc, jaké jsem kdy zažila."

Max si odfrkla. "Děláš si ze mě srandu?"

"Myslím to vážně." Caroline se napřímila a zahleděla se jí do očí.

Max z toho pohledu pocítila v břiše motýlky.

"Veselé Vánoce, Max," zašeptala Caroline a položila si hlavu zpátky na její rameno.

"Veselé Vánoce, Caroline."

Poprvé za ten večer se nenuceně usmála. Schoulila se Caroline do náruče a všechno to napětí v jejím těle jako by zmizelo.

I pro Max to byly jedny z nejkrásnějších Vánoc.

***
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Broken.Loony Broken.Loony | 26. února 2014 v 22:24 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama