Proposal

7. června 2013 v 0:15 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - slash (One Direction)
Název povídky: Proposal
Autor originálu: OrgyMemberXVII
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Shanie
Fandom: One Direction
Pairing: Harry/Louis
Pokračování: Ne
Stručně: Louis a Harry spolu chodí už čtyři roky a Lou má konečně pocit, že je ten správný čas se zasnoubit.
Varování: SLASH, OOC


***

Harry byl štěstím celý bez sebe, protože měli zrovna se svým přítelem Louem čtvrté výročí.

Potkal ho v bistru, ve kterém si občasně vydělává na nájem svého bytu, a od té doby bez sebe nedali ani ránu. Lou byl v té době světově proslulý komik, který se při svém turné zastavil v Yorkshiru, a když vstoupil do bistra a uviděl Harryho, nemohl si pomoct a nedokázal nic jiného, než se rozplývat nad jeho rozkošností. Stálo to hodně úsilí, než Harry souhlasil s tím, že se stane jeho přítelem - spousty kytek, spoustu času, kterého už tak Loui kvůli nabitému programu moc neměl, nešťastná smrt Harryho mazlíčka, nespočetný počet hovorů a smsek a nakonec také flash mob, konající se ve stejný čas po celé Americe.

Avšak hlavním důvodem, proč s ním Hazza nechtěl chodit, byl ten, že už s někým byl, a to s Liamem. Poté, co se o všem Liam dozvěděl, se s Harrym rozešel, mysleje, že jej podvádí. Po nějaké době se však zamiloval do Danielle, která neměla sebemenší důvod na Harryho žárlit, protože se přes něj Liam rychle přenesl, což mu vlastně i vyhovovalo - nemusel se rozhodovat, koho miluje víc. A Harry? Ten byl rád, že je jeho bývalý přítel šťastný.

Zamyšleně pozoroval tikající hodiny a přemýšlel, co Louimu k výročí koupí. Nebylo to nic lehkého, jelikož Lou patřil mezi lidi, kterým je těžké se s dárkem zavděčit. Mohl by mu koupit kšandy, ale těch měl už doslova MILIONY. Pruhovaná trička? V žádném případě, do těch je totálně zblázněný a má jich také až až. Pruhovaná bunda? To by šlo, ale tu může dostat i k narozeninám.

"Co dát klukovi, kterému se těžce vybírají dárky." Přemýšlel nahlas.

Na moment se zasekl a vzpomněl si, že chtěl Louis nová sluchátka, protože se mu ta stará rozbila a kvůli nedostatku volného času neměl příležitost si je koupit.

***

Lou si prohlížel ve zlatnictví prstýnky, protože měl v plánu požádat Harryho o ruku. Konečně měl po dlouhé době volno, vzhledem k tomu, že jeho další tour by neměla být dřív, jak za rok či dva. A to vše jen díky jeho manažerovi, Simonu Cowellovi, který se snažil zařídit mu vystoupení i mimo Ameriku a Kanadu.

Chtěl pro Harryho udělat prostě něco speciálního. Chodili spolu už čtyři roky a právě teď pocítil, že je ta pravá doba na zasnoubení.

Už se chtěl konečně rozhodnout, který prsten vezme, když vtom do obchodu vstoupili jejich dva společní přátelé, Zayn a Niall, a poklepali mu na rameno, čímž ho vyděsili k smrti.

"Čím jsem si to zasloužil?" zeptal se, jakmile pustil neznámou ženu ze svého sevření, na kterou se v tom úleku vrhnul.

"Promiň, museli jsme to udělat," omluvil se Niall. "Zayne, vyfotils to, že jo?" Zayn se podíval se displej mobilu a usmál se na blonďatou neznámou.

"Si piš, zlato," odpověděl a dal Niallovi pusu na tvář. Lou zakoulel očima a obrátil svůj pohled zpět k prstýnkům a hledal ten, který doslova křičel 'Vezmeš si mě, Harry?'.

Niall se na hnědovláska podíval a konečně mu došlo, co tu pohledává. "Chceš dneska požádat Harryho o ruku, že jo, Loui?"

Louimu se najednou rozšířily zorničky a byl připravený Nialla zabít. Byl to sice v pohodě kamarád, ale nedokázal udržet žádné tajemství. Byl si jistý, že kdyby Niall zjistil, že před Harrym něco tají, pustil by si pusu na špacír.

Jako tehdy, když byl Louis zvědavý a upil Harrymu trochu jeho oblíbeného pomerančového pití. Chystal se mu to říct, ale Nialler ho předběhl a Loui tak musel spát několik nocí na gauči. Nebo jednou, když vyměnil Hazzovi šampon za modrou barvu na vlasy, udělal tu chybu a opět o tom řekl Niallovi. Dva týdny poté, co se Harrymu modrá barva vymyla, Niall Louiho napráskal a mladší z dvojice se mu tak pomstil tím, že mu snědl všechny mrkve. Moc dobře totiž věděl, jak je Lou miluje.

Louis řekl Zaynovi, ať počká v obchodě, a vyšel s Niallem na ulici. Blonďák měl jisté tušení, že by pro něj tohle mohlo skončit dost špatně.

"Nialle Horane, přísahám, že pokud Harrymu o tomhle jenom cekneš, roztrhám tě kousek po kousku, uřežu ti ruce, sešiju tě zpátky dohromady a budu to takhle dělat pořád dokola. Řekl jsem to dost jasně?" Niall jen tiše přikývl a utekl zpátky dovnitř.

Lou jej pomalu následoval a když vstoupil, uviděl Zayna, jak kupuje zrovna ten prstýnek, který chtěl on koupit Harrymu. Poté, co Zayn zaplatil, přišoural se k rozzuřenému Louimu a stejně jako Niall se vylekal.

"Co to mělo, sakra, znamenat?" procedil Louis mezi zuby a naštvaně semkl pěsti k sobě. Když byl Lou naštvaný, nebylo radno si s ním zahrávat.

"Koupil jsem prsten...," pípl vystrašeně Zayn. Přestože si to nerad připouštěl, bál se Louise, když byl takový. Jednou se vkradl do jeho tajné skrýše na mrkve a pár jich snědl... No, stručně řečeno, poté, co na to Loui přišel, vypadalo to u nich jako na cvičení S.W.A.T. týmu.

"Proč si koupil zrovna ten, který sem chtěl koupit Harrymu?"

"Nudil jsem se tu a rozhodl se, že ho koupím za tebe. Nechal jsem na něj i něco vyrýt. Na, podívej se," zamumlal znovu Zayn a podal Louimu prstýnek. Bylo na něm vyryto 'Harrymu, mému sluníčku, miláčkovi a smyslu mého života ~ BooBear'.

Lou pohlédl na vystrašeného Zayna a usmál se na něj a ten si tak nahlas oddechl.

***

Harry byl mezitím v Liamově bytě a povídal si s Danielle, zatímco jeho expřítel byl v práci.

"Co myslíš, že mi tento rok Lou dá?" prohodil Harry a usrkl si z hrnečku čaje.

Danielle k němu zvedla pohled. "Třeba tě dnes tvůj milovník mrkví požádá o ruku," zasmála se.

"Jsme spolu už čtyři roky. Proč myslíš, že by to udělal zrovna teď?" Danielle mu věnovala úsměv a položila mu ruku na rameno.

"Prostě to vím, Harry." Mladík se pousmál a zamyslel se nad tím, jaké by to bylo být ženatý za muže svých snů. Cítit Louiho ruce kolem svého pasu, jmenovat se Harry Tomlinson, namísto Harry Styles a nemuset nadále pracovat v bistru, protože by se o něj jeho přítel postaral.

O pár hodin později opustil byt Danielle a Liama a vydal se domů, avšak po cestě narazil na Niallera a Zayna, kteří stále ještě vypadali tak trochu vyděšeně.

"Co se vám stalo? Vypadáte, jako byste uviděli ducha." Ti dva si jen vyměnili pohled a pak se podívali zpátky na Harryho. Ten tyhle výrazy moc dobře znal. Překročili Louiho hranice a ten je vystrašil. Hazza se rozhodl, že je bude ignorovat a prostě odejde, ale oni mu zablokovali cestu. "Co je to s váma, kluci?"

"Ale ne, já se zase prořeknu!" vypískl Niall, vytáhl z kapsy lepící pásku, přelepil si s ní pusu, nasadil si kapuci a spokojeně vydechl nosem.

Harry se tomu jen zasmál a chystal se odejít, jak předtím plánoval, ale Zayn jej popadl za ramena a zatlačil ho do svého auta. Najednou se cítil velice zmateně a nechápal, co se to právě děje. A pak mu to docvaklo. Zayn a Niall pracují pro nějakou zločineckou vládní organizaci a plní misi, jejíž součástí je jeho únos! Před očima si začal promítat všechny krásné okamžiky, které se svým milovaným prožil.

Po nějaké chvíli dorazili na místo. Když Zayn zastavil a přešel k zadním dveřím, aby je otevřel, dostal pořádnou pecku do rozkroku, když se Harry snažil prokopat si cestu ven z auta. Tmavovlásek se sesunul na zem bolestí a Harry tak měl možnost utéct. Rozběhl se pryč od auta, avšak po pár sekundách narazil do něčeho, o čem si myslel, že to byl strom - byl to však sám Lou.

"Whoa, pozor, Hazzo! Kam spěcháš?"

"Oh, BooBeare! To bylo strašné! Niall a Zayn mě unesli!" naříkal Louimu v náručí.

"Awww, ty moje chuďátko! Neboj, hlavně, že si těm dvěma psychopatům unikl."

Tak za tohle se jim teda pěkně pomstím, pomyslel si Lou, když vedl Harryho dál od chodníku na trávu, kde poté rozložil deku. Společně si na ni lehli, pozorovali hvězdy a čekali, až bude přesně 10 hodin, aby si mohli vzájemně vyměnit dárky. 10 hodin - přesně v tu dobu se před čtyřmi lety potkali.

Harry byl na řadě první.

"Lou, vím, že si mi říkal, že se ti pokazila sluchátka, a tak sem ti koupil nová. Šťastné výročí, Boo," podal Louisovi balíček.

Teď měl přijít na řadu on se svým dárkem.

"Harry, miluju tě, už od první chvíle, co jsem tě spatřil. Miluju na tobě úplně všechno. Celé to období, kdy sem se o tebe snažil, je obdobím, o kterém vím, že na něj můžeme s úsměvem vzpomínat. Jako tehdy, když jsem omylem hodil kamenem po tvém ptáčkovi. Stále mi přijde roztomilé, že sis všechny ty kytky ode mě nechával, bohužel jsem v té době neměl sebemenší tušení o tom, že si s Liamem. Nakonec to ale naštěstí vše dobře dopadlo. Vím, že i teď máme občas nějaké problémy, ale sme jenom lidé a máme přece celý život na to, abysme je vyřešili. Když sme spolu začali chodit, už tehdy sem věděl, že spolu zůstaneme napořád. Chci se tě na něco zeptat. Harry Edwarde Stylesi, prokážeš mi tu čest a uděláš ze mě toho nejštastnějšího člověka na zemi tím, že si mě vezmeš?"

Harryho oči se zalily slzami štěstí a jen mlčky přikývl.

"Ano! Ano! Ano! Ano! Samozřejmě, že si tě vezmu!" odpověděl Louimu, který vytáhl z krabičky prsten a dal jej Hazzovi do ruky. V ten moment si Harry všiml vyrytého nápisu.

"Harrymu, mému sluníčku, miláčkovi a smyslu mého života - BooBear," přečetl si jej nahlas.

"Je to pravda, jsi tím jediným důvodem."

"Awww, BooBeare!" vykřikl Harry radostí, nasadil si prsten a obdaroval Louise vášnivým polibkem. Najednou se okolo nich ozvalo hlasité tleskání a radostné pokřikování a zpoza stromů vyšli Niall, Liam, Danielle a Zayn, který si mezi nohama držel sáček s ledem. Harry na ně jen s úsměvem letmo pohlédl a pokračoval v líbání svého snoubence.

***
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shanie; Mish Shanie; Mish | Web | 7. června 2013 v 0:24 | Reagovat

Boží, nechápu, jak mohli být tak retardovaní :D Že prej únos, omg! A ten Nialler s tou páskou přes pusu, bože, to jsou pakoši :D Hh, představ si, že by se tak chovali aj doopravdy! <3 :D %) Ale Louis si to pro něj krásně připravil, akorát mě naštvala Danielle, že mu to jakoby naznačila už předtím a Harrymu to pak beztak pořád putovalo hlavičkou :( Ale nevadí, překvapení to pro něj bylo určitě tak či tak :3 Ah, chtěla bych to zažít úplně stejně, anebo alespoň podobně, jako je to tady! :) Krásná povídká, nebo spíš boží překlad :) :*

2 Broken.Loony Broken.Loony | 22. července 2013 v 2:22 | Reagovat

Rozkošné :D SWAT mě doopravdy pobavilo :D Ty válíš Můras :P :)

3 Katy Katy | 30. října 2014 v 2:10 | Reagovat

velice zajímavé :D  :D njn mrkve jsou mrkve :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama