The Fight

31. května 2013 v 1:19 | Utsukushii Akumu |  Přeložené jednorázové povídky - slash (One Direction)
Název povídky: The Fight
Autor originálu: I'mJustAnotherGuy
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: Shanie
Fandom: One Direction
Pairing: Harry/Louis
Pokračování: Ne
Stručně: Co se stane, když se Harry a Louis pohádají?
Varování: SLASH, ANGST, DARKFIC


***

"Ne! Teď to s tebou nemůžu řešit! Potřebuju čas, abych si to všechno promyslel!" zakřičel Louis, popadl klíče od auta a vyletěl ze dveří.

"Ne," zavolal na něj Harry, "počkej!"

Ale už bylo příliš pozdě. Louis už se dávno řítil autem po silnici, aby si pročistil hlavu.

"Jak to mohl udělat?" zařval Louis do ticha. "Jak mi to mohl udělat?" V očích se mu začaly hromadit slzy, které mu zamlžily zrak. Když zvedl ruku, aby si je utřel, ucítil, jak se začal volant třást. Jel tak rychle.

***

"Pohotovost! Hned!"

"Co se mu stalo?" zeptal se doktor, kráčeje vedle pojízdného lůžka směrem k operačnímu sálu.

"Ztratil kontrolu nad autem a vjel do sloupu. Museli jej vysekávat a je jen tak tak naživu. Má masivní vnitřní krvácení a potřebuje transfuzi. Taky má protrženou plíci, 3 zlomená žebra a zlomenou pravou nohu s velkou ránou na stehně." Informovala jej sestřička.

"A jméno?" optal se znovu doktor.

"Louis Tomlinson."

***

"Halo?" Harry uslyšel, jak Liam ve vedlejším pokoji tlumeně promlouvá do sluchátka telefonu. "Kde že je?!" Najednou v jeho hlase uslyšel paniku. "Ok, přijedeme, co nejdřív budeme moct."

"Liame, co se stalo? Je všechno v pořádku?" doběhl Harry do kuchyně.

"Louis. Jel příliš rychle a na-naboural. Zrovna ho přivezli do St. Helens na pohotovost," vysvětloval Liam. "Běž napřed, já ještě zavolám Niallovi a Zaynovi, aby tam na nás počkali."

Harry si běžel pro kabát a pro klíče a rychlostí blesku se rozjel směrem k nemocnici.

Po nějaké chvíli už byli všichni kluci na místě a tiše plakali, schoulení k sobě, v pokoji jejich kamaráda.

"Je mi líto, ale víc pro něj nemůžeme udělat. Zafixovali jsme mu nohu a žebra mu časem srostou samy, ale i když se z komatu probudí, bude už navždy ve vegetativním stavu." Oznámil doktor chlapcům.

"Ale bude pořád naživu?" zeptal se Niall.

"No, bude, ale nebude schopný vnímat okolí. Bude tu moct jen tak ležet a žít. A když bude mít bolesti, což zaručeně mít bude, nebude schopný nám to říct a my mu nebudeme moci pomoct. A nyní, pane Stylesi, když dovolíte, pan Tomlinson vás zde uvedl jako osobu, které máme při takovýchto případech volat, a vzhledem k situaci teď máte právo rozhodnout. Buď ho necháme připojeného na přístrojích, nebo jej odpojíme a než noc skončí, bude mrtev."

Harry začal ještě víc vzlykat. Měl si vybrat, jestli nechá svého přítele ve vegetativním stavu, s největší pravděpodobností v bolesti, nebo jej nechá odpojit a ztratí jej. Po dlouhém zvažování a rozmýšlení se nakonec rozhodl, že ho ušetří bolesti.

Ani ne 3 hodiny poté se pokojem ozýval monotónní zvuk táhlého pípnutí. Louis byl mrtvý a všichni kluci se shromáždili kolem jeho postele, aby se s ním naposledy rozloučili. Poté pokoj až na Harryho opustili, aby se s ním také mohl rozloučit.

"Je mi to tak líto," promluvil Harry, po tváři mu stékaly slzy. "Je mi to tak líto, je to všechno moje vina."

"Hej," ozval se za Harryho zády známý hlas. "Ne, není. To já se choval hloupě a jel jsem rychle."

Harry se otočil a začal křičet: "Ale to kvůli mně jsi odešel! Je to všechno moje vina!" Hlas se mu zlomil a on jen tiše zašeptal: "Je to moje vina."

"Shh. Není to tvoje vina," řekl Louis a natáhl ruku, aby utřel Harrymu slzy z obličeje. Přitáhl si jej k sobě a naposledy jej obejmul. "Sbohem, Hazzo."

Všude kolem sebe cítil Harry teplo Louiho těla. "Sbohem, Lou."

A najednou teplo zmizelo a Harry stál sám uprostřed nemocničního pokoje a plakal.

***
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shanie Shanie | Web | 31. května 2013 v 1:13 | Reagovat

Nevěřila jsem, že by se to mohlo stát i mně, ale stalo se to... Brečím tady, wtf! Ten konec je strašně krásně popsaný, i když ta povídka je bakaná, protože Loui umřel :( Ale důležitý je, že Harrymu odpustil a nezlobí se na něj... Ani mi nepřijde, že bys to překládala... Zní to všechno tak krásně přirozeně, že už nevím, co na to říct :D Jsi prostě nejlepší ! :* ♥

2 Sungji Sungji | E-mail | Web | 31. května 2013 v 11:28 | Reagovat

OMG! Můro! Nesnáším tě! :D hej co to je! Prostě tu brečím jak debil! Bylo to nádherné. Chudák Hazza. Takové rozhodnutí bych dělat nechtěla. Ale tak pro Louiho to bylo asi to nejlepší řešení. A ten konec. Omg...:( Nádherně přeložené :) Doufám, že napíšeš/přeložíš další :) Budu se těšit! :*

3 Broken.Loony Broken.Loony | 22. července 2013 v 2:12 | Reagovat

Teda, i když já jsem spíš na ty baby :D :) Tohle je hodně dojemná a hodně silná povídka, super překlad! :)

4 Katy Katy | 30. října 2014 v 2:13 | Reagovat

tvl!! tak já si zrovna sadend vyžeru nakonec jo? ???  :-( ale jinak pěkné, i když krátké :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama