2. kapitola - Nervousness

6. října 2011 v 20:17 | Utsukushii Akumu |  As The World Falls Down
Název povídky: As The World Falls Down
Autor originálu: Th3xS0L0iST
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: SlashPrincess
Fandom: RPF (Real Person Femslash)
Pairing: Kristen Stewart/Dakota Fanning
Pokračování: 32 kapitol
Stručně: Stačil jeden nevinný polibek a oběma se svět převrátil vzhůru nohama.
Varování: 15+ pro pozdější kapitoly, FEMSLASH


***

Vešla jsem do klimatizovaného studia a uviděla Dakotu, sedící se zavřenýma očima ve velkém křesle. Před ní stála Marie a nanášela jí make-up na tváře. Sundala jsem si sluneční brýle, vyndala jsem si z pusy cigaretu a zamířila k ní.

"Ahoj," řekla jsem, když otevřela oči a usmála se na mě.

"Ahoj, K!" vstala a objala mě. Ovinula jsem kolem ní ruce a pevně ji sevřela. Vždycky jsem Dakotu považovala za jednu z mých nejlepších kamarádek, a při natáčení The Runaways se naše přátelství ještě více upevnilo. Nebylo to jako při točení Twilight ságy, kde jsme spolu měly jen jednu nebo dvě scény. Díky tomuhle filmu jsme měly doopravdy šanci se pořádně poznat.

"Jsi nadšená, že je dnes poslední den natáčení?" zeptala jsem se jí. Pustila mě a podívala se na mě svýma hlubokýma modrýma očima.

"Ne, jsem z toho vlastně tak nějak smutná. Mluvila jsem s Cherie a zdálo se mi, že ona taky."

"Jo, Joan je na tom stejně. Ale je šťastná, že tenhle film vůbec vznikl." Nechtěla jsem mluvit o konci toho všeho. Nemám ráda, když musím vyjádřit emoce. Nejsem to prostě já.

Dakota přikývla a posadila se zpátky do křesla. Marie pokračovala ve své práci a já se podívala do zrcadla, hrajíc si s vlasy, a všimla jsem si, že mi černá barva na vlasech už trochu odrůstá. Když konečně dorazila Rosie, moje maskérka, posadila jsem se a připravila jsem se na líčení. Ze srdce jsem všechny tyhle holčičí záležitosti nesnášela. Nejsem takový dívčí typ jako Dakota a ani si nemyslím, že bych jím snad někdy mohla být.

Zatímco jsme se s Dakotou připravovaly, místností vládlo ticho. Byla jsem stále ještě unavená z minulé noci, takže se mi nechtělo mluvit. Rosie a Marie spolu prohodily pár slov a udělaly několik posledních úprav. Když bylo vše dokončeno, uvědomila jsem si, že jsem se nepodívala na natáčecí plán.

"D?" zavolala jsem na Dakotu a ta na mě upřela svůj pohled. Ty mohutné vysoké podpatky ji vždycky dělaly větší, než doopravdy byla.

"Ano?"

"Dívala ses dnes na natáčecí plán? Vím, že naše poslední scéna má být vystoupení s Cherry Bomb, ale není ještě nějaká, na kterou bychom se měly připravit?" zeptala jsem se, zatímco jsem si zapalovala cigaretu.

Pokrčila rameny. "Ne, myslela jsem, že to uděláš ty. Pojďme se na to mrknout společně." Vzala mě za ruku a přešla k informační tabuli v druhé místnosti. Obě jsme se podívaly na konec seznamu a uviděly jsme řádek:

Scéna na bruslišti / Cherry Bomb vystoupení 12:00 studio E

"Oh," podívala jsem se na její výraz ve tváři. Naprosto jsem zapomněla na naši líbací scénu. Ne, že by to snad byl nějaký problém…

Oplatila mi pohled a usmála se. "No, tak to by mohlo být zábavné… prostě se s tím vypořádáme, že, K?"

Pousmála jsem se, prsty si zajela do vlasů a vyfoukla obláček dýmu. "Jasně, ale každý z toho bude dělat něco velkého."

Zasmála se a kývla hlavou na souhlas. "Měly bychom už jít, je skoro 12."

Celou cestu ke studiu E nás pronásledovaly skupinky novinářů. Bože, jak moc jsem je nenáviděla, napadlo mě, jestli vůbec žijí nějaký svůj vlastní život. Ignorovala jsem je jako obvykle a celou dobu jsem byla spíš nervózní kvůli té scéně. Tedy, nikdy jsem se s holkou nelíbala a byla jsem si jistá, že Dakota taky ne. Říkala jsem si, nad čím asi přemýšlí. Věděla jsem, že je víc klidná a soustředěná, než bych kdy já mohla být. Viděli jste mě někdy v nějakém rozhovoru? Pokaždé jsem tak stydlivá a nervózní, ale Dakota ne… je silná jako skála.

Když jsme konečně dorazily na místo, všichni pobíhali po place jako šílení. Podívala jsem se na Dakotu a ona se na mě se smíchem obrátila. Mezitím, co jsme procházely davem lidí, všimly jsme si režisérky Florii, která nám pokynula, abychom šly za ní.

"Zdravíčko, slečny!" pronesla s úsměvem na tváři.

"Ahoj," řekly jsme s Dakotou jednohlasně. Znovu jsem se rozhlédla po místnosti plné křičících lidí. Bože, je tu takový hluk…

Floria si nás prohlédla a znovu promluvila, tentokrát spíše křičela kvůli rámusu v okolí. "Jak jistě víte, dnes je poslední den natáčení, zřejmě proto to tu vypadá jako v blázinci. Jako první budeme točit tu líbací scénu mezi váma dvěma, abychom to už měli za sebou. Nemáme moc času, protože vystoupení s Cherry Bomb bude ta největší scéna a dá nám hodně práce, takže máte ještě nějaké otázky předtím, než začneme?"

Pohlédla jsem na Dakotu s očekáváním, že něco řekne dřív než já, a jako vždy samozřejmě odpověděla jako první.

"Ne, nemám žádný problém," usmála se na mě.

"A co ty, Kristen?" zeptala se Floria.

Zhluboka jsem se nadechla. Samozřejmě, že jsem byla nervózní, ale nechtěla jsem to říct nahlas. "Nápodobně," zamumlala jsem.

"Dobře, tak pojďte se mnou." Floria nás zavedla ke zdi, která byla spojená s bruslištěm. Usadila nás a vysvětlila nám, jak bude scéna probíhat. Dakota i já jsme souhlasně přikyvovaly a poslouchaly, co a jak máme udělat. Nechápu, jak mě něco takového mohlo napadnout, ale když mi Floria řekla, že budu Dakotě vydechovat kouř do pusy, pomyslela jsem si, že to bude celkem rajcovní. Rychle jsem však tu myšlenku vypustila z hlavy. Co to sakra…

Poté, co nám vše vysvětlila, odběhla k Joan a Cherie a něco s nimi probírala. Docela mě zajímalo, co na to ty dvě říkají.

Otočila jsem se s úsměvem zpátky na Dakotu a štípla ji do stehna. "Jsi nervózní?" zasmála jsem se a Dakota se přidala.

"NE!" plácla mě jemně přes ruku.

Floria se k nám v mžiku vrátila. "Dobrá, slečny, jste připraveny?"

Přikývla jsem a Dakota řekla s úsměvem na tváři ano.

"Zapněte hudbu," zvolala Floria. Místností se rozezněly první tóny I Wanna Be Your Dog od The Stooges. Zhluboka jsem se nadechla a zapálila si cigaretu, vdechujíc kouř do plic. "A AKCE!"

Přestaň být nervózní, Kristen… Říkala jsem si v duchu a znovu jsem si potáhla z cigarety. Dakota ležela na zádech na zemi a kolečkovými bruslemi se opírala o zeď. Kluk sedící vedle se mě nenápadně dotýkal, aby získal mou pozornost. O to samé se snažil další mladík na straně Dakoty. Přesně podle scénáře. Dakota roztáhla ruce a to byl pro mě signál, že mám začít. Opět jsem se zhluboka nadechla, strčila jsem si do pusy cigaretu a nahnula se nad ni. Soustředěně mě pozorovala svýma modrýma očima a já jí pohled opětovala. Srdce mi bušilo jako o závod. Proč jsem tak nervózní? Podržela jsem si cigaretu mezi prsty a sklonila jsem se k jejímu obličeji, naše rty byly od sebe vzdálené jen několik centimetrů. Vydechla jsem jí kouř do pusy a Dakota jej začala pomalu vdechovat, zatímco se naše hlavy společně zvedly. Poté se opět položila zpátky na podlahu a vyfoukla obláček dýmu. Jen jsem seděla a sledovala ji, ztracená v tom pohledu na ni a na tu scénu. Ani mi nepřišlo, že mě pozorují stovky lidí, včetně Joan a Cherie. Prostě jsem si ji prohlédla od shora dolů a přitiskla své rty na její.

***
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 AnnJay AnnJay | Web | 3. ledna 2013 v 17:57 | Reagovat

Pani... Miluju Runaways, Dakotu a kristen .. jdu dal!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama