1. kapitola - The Beginning

28. září 2011 v 15:46 | Utsukushii Akumu |  As The World Falls Down
Název povídky: As The World Falls Down
Autor originálu: Th3xS0L0iST
Přeložila: Utsukushii Akumu
Beta-reader: SlashPrincess
Fandom: RPF (Real Person Femslash)
Pairing: Kristen Stewart/Dakota Fanning
Pokračování: 32 kapitol
Stručně: Stačil jeden nevinný polibek a oběma se svět převrátil vzhůru nohama.
Varování: 15+ pro pozdější kapitoly, FEMSLASH


***

*Píp… Píp… Píp*

"Kurva," zamumlala jsem a převalila jsem se ve své malé posteli v přívěsu, v uších mi drnčel zvuk budíku. Nechtěla jsem otevřít oči s vědomím, že mě slunce opět oslepí, až vyjdu ven do horkého podnebí Kalifornie. Možná bych si na něj měla už zvyknout, přece jen jsem tu prožila většinu svého dosavadního života. Poté, co jsem konečně sebrala dostatek sil na to, abych se pohnula, natáhla jsem ruku ke stolku s nadějí, že další věcí, na kterou sáhnu, bude tlačítko pro vypnutí budíku. Místo toho jsem však narazila na cigarety, mobil a prázdnou láhev od vodky z minulé noci, která společně s ostatními věcmi spadla s rámusem na zem. Když jsem se konečně po pár mučivých minutách onoho hlasitého nepříjemného pípání dostala k budíku, posadila jsem se a rozhlédla se po přívěsu, s očima stále napolo zavřenýma.

"Do prdele," vydechla jsem, když jsem uviděla všechno mé oblečení rozházené po zemi, kromě mých kostýmů ze 70. let, které byly bezchybně seřazeny v šatníku. Uvědomila jsem si, že je dnes poslední den natáčení The Runaways. Zapřemýšlela jsem, které scény mám dnes natáčet, ale měla jsem v hlavě naprosté prázdno. Nejspíš díky té vodce, co jsme se Scout vypily.

Jakmile jsem se konečně vyhrabala z postele, uslyšela jsem bouchání na dveře. Co to sakra…? pomyslela jsem si, když jsem se podívala zpátky na budík, podle kterého bylo teprve 8 hodin. V kolik hodin jsem měla dojít…?

"ŤUKY ŤUK! No tak, Kristen, všichni na tebe čekáme, co tam k sakru provádíš!" uslyšela jsem Joan. Zakopávala jsem o všechen nepořádek na zemi, než jsem se konečně dostala ke dveřím. Joan přede mnou stála v modrých džínách a Blackhearts tílku… její originální volba oblečení.

"Jsem vzhůru, Joanie," řekla jsem jí, napůl oslepena sluncem a stále ještě rozespalá. Změřila si mě pohledem a začervenala se.

"Jsi si vědoma toho, že máš na sobě jen boxerky, že jo?" prohodila s úsměvem a já si uvědomila, že jsem šla spát bez podprsenky.

"Sakra! Promiň!" vykřikla jsem, popadla tu nejbližší věc, co jsem měla na dosah, a zakryla se. Joan se při tom pohledu zmítala smíchy.

"Těžká noc?" zeptala se, když vstoupila do přívěsu a zavřela dveře. Rozhlédla jsem se po podlaze, snažíc se najít něco na sebe, když mi Joan podala tílko a já jsem si ho v mžiku oblékla. Kdyby to byl někdo jiný než ona, byla bych pravděpodobně ještě více v rozpacích. Rukou jsem si prohrábla vlasy.

"Tak trochu, myslím… Tedy, šla jsem pít se Scout a upřímně si vůbec nepamatuju, že bych se sem vracela," zasmála jsem se. Joan se zastavila a začala oblečení odkopávat stranou.

"Promiň za ten nepořádek," pokrčila jsem rameny a snažila se najít cigarety v hromádce oblečení. Joan se jen usmála a posadila se na malou pohovku.

"Víš, že tohle je poslední den natáčení, že?" promluvila, když jsem zvedla krabičku od cigaret a jednu z nich jsem si strčila mezi rty.

"Jasně, že vím," odpověděla jsem, zapálila jsem si cigaretu a nasála kouř do plic. Joan se na mě podívala se zvláštním výrazem ve tváři. Jiným, než se kterým vešla dovnitř.

"Co se děje?" zeptala jsem se. Stále na mě mlčky zírala. Věděla jsem, co ten výraz znamená. Znala jsem Joan Jett tak dobře, že se na mě za poslední rok a půl mohla jen podívat, a já bych přesně věděla, jak se cítí a nad čím přemýšlí, aniž by musela cokoli říct. "Nechceš, aby to skončilo, co?" Usmála se a došla ke mně. Ovinula kolem mě paže a objala mě.

"Děkuju, že ses podílela na tomhle filmu; ani nevíš, jak moc jsem tobě a Dakotě vděčná, že jste ztvárnily mě a Cherie. Holka, nedokážu ani slovy vyjádřit, jak moc ti za to všechno děkuju."

Pousmála jsem se a sevřela ji v náručí. "To je v pohodě, Joanie." Pustila mě, vzala mi krabičku cigaret z ruky a jednu si vzala. Vytáhla jsem svůj zapalovač a cigaretu jí zapálila. Hluboce se nadechla kouře a laškovně mě udeřila do ramene.

"Připravena dnes dokončit naše mistrovské dílo?" zasmála se a popošla ke dveřím.

"Jo, dnešek bude důležitý den," zajela jsem si rukou do vlasů a hodila nedopalek do popelníku.

"Nezapomeň si pospíšit, většina z nás už je připravená. Dakota je právě v maskérně a ty bys tam měla být co nevidět taky. Uvidíme se později, K." Přikývla jsem a Joan za sebou zavřela dveře. Sundala jsem ze sebe všechny kousky oděvu a vlezla jsem do sprchy. Když jsem byla konečně oblečená v mém červeném koženém oblečení, nasadila jsem si sluneční brýle, znovu jsem si prsty prohrábla vlasy, strčila si do pusy další cigaretu a vyšla jsem ven z přívěsu.

***
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 AnnJay AnnJay | Web | 3. ledna 2013 v 17:47 | Reagovat

váááá těšim se až tam bude Dakota:D jdu dál!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama